Hogyan bővülhetne a Széchenyi-kártya?

Egy magyar vállalkozás átlagosan 12 százalékos kamatszinten jut most hitelhez, míg például egy szlovák 3,8, egy cseh 4, egy lengyel pedig 6 százalékon. Ezért is kell a Széchenyi-kártya - mondta Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára Nyíregyházán kedden egy pénzügyi fórumon.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az érdekképviseleti szervezet vezetője a Széchenyi-kártya vállalkozás-finanszírozási fontosságát a hitellehetőség eddigi eredményeivel, hatékonyságával magyarázta. A 2002-ben bevezetett Széchenyi-kártyát az eddigi nyolc év során 168 ezren igényelték, a működő vállalkozások mintegy 20 százaléka élt vele. A kihelyezett hitelkeret pedig meghaladta a 725 milliárd forintot.

A kártya a halmozottan hátrányos helyzetű térségek kisvállalkozásainak is igen jelentős finanszírozási lehetőség. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében például eddig több, mint 5.400 vállalkozás jutott hozzá, s vehetett fel összesen 32 milliárd forintot meghaladó kedvezményes kölcsönt. A kártya népszerűségét - a VOSZ főtitkára szerint - az átlagos hitelösszeg folyamatos növekedése is bizonyítja, ami a múlt évben elérte a 7,5 millió forintot. A 25 millió forint összegű Széchenyi-kártya állománya pedig a korábbi 2 százalékról 6-ra nőtt 2009-ben.

A VOSZ és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara mindezért szorgalmazza a hitelkonstrukció továbbvitelét. Emellett a szervezetek fontosnak tartanák az állami kamattámogatás mértékének növelését, illetve a meglévő folyószámla-hitel mellett beruházási- és forgóeszköz-kölcsön, valamint faktoring program bevezetését is. A lehetőséggel - az érdekképviseletek szerint - az érintett magyar vállalkozások versenyképessége jelentősen javulna a térségben, ahol most hátrányban vannak a kamatszint miatt. Egy magyar vállalkozás ugyanis átlagosan 12 százalékos kamatszinten jut most hitelhez, míg például egy szlovák 3,8, egy cseh 4, egy lengyel pedig 6 százalékon.

Véleményvezér

Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo