Évente több ezer golfpálya és gyakorlóhely jön létre a világban, ezzel párhuzamosan milliós nagysággal nő a golfozók száma. Ez fontos lehet a befektetők számára, hiszen a golfpályák közelében épülő új lakások piacán akár harminc százalékkal magasabb árak is elérhetők, mint máshol - áll Budapest Gate szerkesztőségünkhöz eljutatott nemzetközi elemzésében.
A tanulmány szerint a sikeres projektek első vásárlói 34 százalékkal fizetnek kevesebbet, mint akik a beruházás második vagy harmadik évében szállnak be.
Európán belül Spanyolországban és Portugáliában indul be igazán ez a piac, az előbbi országban főképp buy-to-let befektetők vásárolnak golf pályákhoz közeli ingatlanokat. Tehát megveszik az ingatlant, fél évre kiadják, melyből fedezik a lakás kiadásait, majd az év többi részében ingyen laknak benne. Portugáliában ezzel szemben főleg második otthonként, nyaralóként használják a megvásárolt ingatlant. (Az ingatlanügyleteket érintő áfa- és illetékváltozások jövőre nagy felkészülést igényelnek mindenkitől, akik érintve vannak. Korábbi írásunk segít eligazodni.)
Ezt a kedvező trendet próbálja kihasználni a Bicske határában közel 75 milliárd forintos beruházással épülő Budapest Gate. Területén a legnagyobb hazai 18 lyukú golfpálya mellett családi, iker- és társasházak, villák is lesznek, építenek egy luxushotelt és egy 1250 fő befogadására alkalmas konferencia-központot is.