Január végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének tagjai által kezelt befektetési alapok összvagyona 3,5 %-os havi növekedés után 1.942 milliárd forint volt. A hónap során három új alap indult, a hónap végén összesen 173 alapot kezeltek a BAMOSZ tagjai. Az alapok 43 milliárd forint új tőkebefektetést vonzottak és mintegy 22 milliárd forintnyi hozamot értek el januárban. Az alapok összvagyonának 72 %-át kitevő 108 nyilvános nyíltvégű értékpapíralap száma nem változott, vagyonuk a tavaly év végi csökkenés után 1,5 %-kal nőtt januárban. Ezen alapok a hónapban 8 milliárd forint új befektetést vonzottak, míg a hozamok 12,6 milliárd forinttal növelték a vagyonukat. Az 5 zártkörű értékpapíralap vagyona 6 %-kal nőtt, elsősorban a részvényalapok miatt, január végi 44 milliárd forintos vagyonuk az alapok összvagyonának 2,3 %-a.
Bár egy zártvégű ingatlanalap 2005 végén lejárt, az alap jegyei a tőzsdén forgalomban maradtak, így az alapok száma nem változott. A 20 ingatlanalap vagyona a hó végén 389 milliárd forint volt, arányuk a hónap során az összvagyon 20 %-ára nőtt. A januári 7,5 %-os növekményből 20 milliárd forint volt az új befektetés, míg az alapok teljesítménye 6,7 milliárd forintot tett ki. A hazai ingatlan alapok alapjai gyorsabban, 9,5 %-kal nőttek, és a hónap végén vagyonuk megközelítette a 72 milliárd forintot.
Januárban két új garantált alap indult, a 37 alap összvagyona a hónap végén meghaladta a 100 milliárd forintot, ami az összvagyon 5,2 %-a. A több mint 16 %-os havi növekményből 13 milliárd forint az új befektetés, 950 millió forint hozam hatása volt. A hónap során egy újabb származtatott alap is indult, a 3 alap vagyona 32 %-os bővülés után január végén 3,9 milliárd forintot tett ki. A növekmény 99 %-ban az értékesítés - és elsősorban az új alap tőkevonzásának eredménye.
A november-decemberi visszaesés után a 27 nyilvános, nyíltvégű pénzpiaci alap vagyona januárban 2,4 %-kal nőtt, a hónap végén első alkalommal haladta meg a 600 milliárd forintot (az összvagyonuk 604 milliárd forintot tett ki). A hónap során a befektetők közel 12 milliárd forint tőkét fektettek pénzpiaci alapokba, a hozamoknak pedig 2,5 milliárd forintot köszönhettek. A kategórián belül 68 %-ot kitevő "klasszikus" pénzpiaci alapok vagyona 2,6 %-kal, a likviditási alapoké 2,1 %-kal nőtt. Leggyorsabban az euróövezeti pénzpiaci alapok vagyona bővült, 13,4 %-kal.
Az alapok közül egyetlenként a 28 kötvényalap vagyona csökkent januárban, 2,6 %-kal. A hónap során folytatódott az október óta tartó tőkekivonás, 17 milliárd forint tőkét vontak ki a befektetők az alapokból, míg a hozamok hatására az alapok vagyona közel 3 milliárd forinttal nőtt. A két hatás együttes eredményeként az alapok vagyona a hónap végén 544 milliárd forintra csökkent. A tőkekivonás nagyobb részt a rövid kötvényalapokat, illetve a hazai alapokat érintette. A kötvényalapok vagyonának 81 %-át kitevő rövid kötvényalapok 2,9 %-kal, a hosszú kötvényalapok 1 %-kal csökkentek. Csak a globális hosszú kötvényalap esetében nem történt vagyoncsökkenés januárban. A 33 részvényalap vagyona 7,8 %-kal nőtt, az alapok vagyona január végére elérte a 176 milliárd forintot. Januárban az új befektetések 7 milliárd forinttal, a hozamok pedig 5,6 milliárddal növelték a vagyont. A tiszta részvény alapok dinamikusabban, 12,7 %-kal bővültek, a részvényalapok vagyonának 92 %-át kitevő részvénytúlsúlyos alapok növekedése valamivel lassabb, 7,5 % volt. A tiszta részvény alapok mellett a közép-kelet-európai részvényalapok nőttek a leggyorsabban, 10 %-kal. A 15 vegyes alap, bővülése a részvényalapokéhoz hasonló volt, 7,9 %-os növekedést követően az alapok vagyona meghaladta a 70 milliárd forintot. Az alapok közel 4 milliárd forint tőkét vonzottak, a hozamok pedig mintegy 1,4 milliárd forintot jelentettek a befektetőknek. Januárban is az 5 egyéb alap nőtt a leggyorsabb, 37,7 %-os bővülést követően a vagyonuk meghaladta a 10 milliárd forintot. A 2,8 milliárd forintnyi friss tőke a növekmény 98 %-át jelentette.