Az amerikai kormány energiaügyi tájékoztató hivatala (EIA) becslése szerint a kibocsátás 7,075 milliárd tonna széndioxid-egyenértékre csökkent. Ebből 5,953 milliárd tonna volt a széndioxid-kibocsátás, míg 2005-ben 6,045 milliárd tonnát mértek. Az EIA előrejelzése szerint a csökkenési irányzat folytatódik, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok elutasította a kiotói klímavédelmi jegyzőkönyvet.
Tavaly évek óta első ízben fordult elő, hogy az amerikai légköri szennyezés úgy esett vissza, hogy közben a gazdaság növekedett. Korábban 2001-ben és 1991-ben rögzítettek csökkenést, de akkor döntően a gazdaság lelassulása állt a háttérben. Az amerikai gazdaság 2006-ban 3,3 százalékkal bővült.
Ki is a jobb?
A kiotói klímavédelmi egyezmény szellemét, a mesterséges korlátozásokat elutasító George Bush elnök korábban már többször kifejtette: a globális felmelegedés kapcsán szó sem lehet olyan korlátozásról, amely sértené az amerikai gazdaság érdekét, ehelyett az önkéntes megoldások, a tisztább energiaforrások keresése és az energiafelhasználás hatékonyságának növelése lehet célravezető. A Fehér Ház szerint továbbá addig semmilyen amerikai korlátozásnak nincs értelme, amíg olyan nagy kibocsátók, mint Kína és India nem tesznek semmit ez ügyben.
Európa azzal vádolja Washingtont, hogy nem tesz semmit a káros gázok kibocsátásának csökkentése érdekében. Egyes amerikai felmérések szerint viszont az Egyesült Államok jobban teljesít az EU-nál a káros gázok kibocsátásának csökkentése terén. (Európában atomenergiával lépnének fel az üvegházhatású anyagok terjedése ellen, miután az Európai Parlament ötven képviselője csatlakozott az atomenergia szükségességét hirdető felhíváshoz, amely új erőművek építésével látná el árammal a kontinenst.)