A miskolci önkormányzati társaságokat tömörítő Miskolc Holding Zrt. a PannErgy Nyrt.-vel írt alá a közelmúltban együttműködési szerződést arról, hogy felkutassák a város alatt lévő geotermikus erőforrásokat. Az előzetes felmérések szerint ugyanis Miskolc ilyen szempontból ígéretes geológia környezetben található. (Hasonlóan Kiskunhalashoz.) Az esetleges geotermikus fűtőmű beruházás megközelítőleg 3-5 milliárd forintba kerülne.
Ennek ötödét a PannErgy Nyrt. biztosítja, a fennmaradó részt pedig európai bankok - EIB, EBRD - állnák, amennyiben az elkészülő geológiai elemzés szerint eredményesen működtethető erőmű, illetve fűtőmű építhető, akkor a PannErgy érdekeltségébe tartozó Pannonplast Polifin Kft. és a Miskolc Holding Zrt. közös projekttársaságot alapít 100 millió forint jegyzett tőkével. Magyarországon sok rehetőség rejlik a földhő-hasznosításban.
A tervezett konstrukcióban a PannErgy Nyrt. a VGK Hönnun szakmai partnerével együtt, elsősorban távhő-energia termelésére alkalmas geotermikus erőművet szeretne építeni, melynek kapacitását a kitermelhető hőmennyiség határozza meg. Miskolcnak fontos, hogy a földben rejlő energiát hasznosítsa, a geotermikus energia kihasználásának elsődleges célja, hogy az olcsó, természeti környezetben megtalálható energia a lakosság életkörülményeit javítsa - mondta korábban Káli Sándor Miskolc polgármestere.
F. Tóth Géza geológus, a Diósgyőri Vár Térségének Fejlesztéséért Közhasznú Alapítvány elnöke elmondta, hogy megítélése szerint 1000-1300 méter mélyen hévíz található Lillafüred térségében - erre Pávai Vajna Ferenc évszázaddal ezelőtti kutatásai is rámutattak már -, és amennyiben a feltételezés beigazolódik, csak pénz kérdése a geotermikus erőmű megépítése. Lénárt László, a Miskolci Egyetem adjunktusa szintén úgy vélekedett, hogy a hőforrások melegvizének hasznosítására jók az esélyei a borsodi megyeszékhelynek.