A Magyarországi LEADER Központ kezdeményezéseként elindult "Együtt a magyar vidékért" kezdeményezés olyan projektötletek megvalósulását segíti, melyek akciócsoportok együttműködésére épülnek. Ilyen elképzelés a "Tisza, mint turisztikai és kulturális folyosó" című projekt is, mely a Tisza mentén működő LEADER+ akciócsoportok közös turisztikai fejlesztéseit foglalja keretbe.
Az ötletek feltérképezése és az együttműködés részleteinek kidolgozása érdekében a résztvevők ezúttal tematikus munkacsoportokban vázolták föl terveiket a helyi termékek közös fejlesztése és piacra juttatása, az infrastrukturális fejlesztése megvalósítása, a közös marketingstratégia kialakítása és a turisztikai beruházások kivitelezése területén - olvasható a központ honlapján.
A térségek közötti együttműködésre külön hatmilliárd forint áll rendelkezésre, amelyel határon átnyúló együttműködéseket is támogatnak. Ez utóbbi az Európai unióban már jól működik - tudtuk meg Simon Lászlótól, a Magyarországi Leader Központ vezetőjétől. Itthon húsz akciócsoportnak van aláírt együttműködési szándéknyilatkozata külföldi partnerrel.
A szakember korábban azt nyilatkozta, hogy az egymást segítő projektekből olyan projektláncokat lehet létrehozni, amelyek tudatosan, a helyben élők igényeinek és céljainak megfelelően viszik előre a térségeket. A Tisza menti együttműködés kapcsán Simon elmondta, nem elég, hogy néhány település összefog, mondjuk egy kikötő fejlesztésére, az optimális az lenne, ha ezzel párhuzamosan, a közös célok mentén, mindenki fejlesztene.