Az elképzelések szerint a következő évben mintegy száztíz képzés indulhat meg a TÁMOP 2.1.5. program segítségével, olyanok, melyek amellett, hogy kapcsolódnak az adott vállalkozás tevékenységéhez, az Európai Unióval is kapcsolatosak. Ennek megfelelően lehet pályázni pénzügyi, számviteli, adó, vám, társadalombiztosítási és idegen nyelvi képzésekre, de ugyancsak lehetőség nyílik a számítástechnikai, illetve az egészségvédelmi ismeretek bővítésére is.
A képzések minőségét szolgálja az a döntés, hogy kizárólag olyan szolgáltatás vehető igénybe, amelyet akkreditált intézmény nyújtott, vagy pedig az oktatási forma szerepel az Országos Képzési Jegyzékben. Fontos tudnivaló, hogy a pályázó csak külső, piaci szereplő által nyújtott szolgáltatást vehet igénybe.
Az ezekre a célokra rendelkezésre álló keretösszeg hárommilliárd forint, melyből 1,4 milliárd jut a központi régióban működő vállalkozásoknak. A pályázatokat október 5-től, december 31-ig lehet beadni, míg a fejenkénti elnyerhető összeg tíz és ötvenmillió forint között mozog.
Az érdeklődők az alábbi linken találhatják meg a tenderhez kapcsolódó összes dokumentumot, így a teljes pályázati felhívást, a kitöltési útmutatót, illetve a pályázati adatlapot is.
További uniós pályázati információk a Piac és Profit Online-on...