Az tavasz közeledtével bejelentett adócsökkentés kapcsán felmerült a vállalkozók terheinek csökkentése is. Ez mára a különadó eltörlésének lehetőségére redukálódott. Gyurcsány Ferenc szerint ugyanis nagy adóreformra, olyanra, amely jelentősen csökkenti a terheket, csak akkor van lehetőség, ha ezt megelőzi egy nagyon jelentős, ezzel nagyságrendileg azonos mértékű szociális-jóléti megszorítás. Ez utóbbit elutasítja a miniszterelnök-pártelnök.
Az államkasszába befizetett céges pénz csökkenésétől a gazdaság felpörgését várhatnánk, amellyel azután az egész ország jól jár. A kérdés, hogy a pozitív változást honnan mérjük. A különadó ugyanis a 2006-os megszorítások idején lett bevezetve, így eltörlése egyetlen üzenetet hordoz, mégpedig, hogy vége a megszorításoknak, minden visszazökkent az eredeti kerékvágásba. A haladás példájánál maradva, mikor fékezünk, sebességünk csökken. Ha gyorsulni akarunk, a féket ki kell ereszteni, de ettől még csak a korábbi sebességünket érhetjük újra el. Ha ennél is többet akarunk, akkor további, lassulást okozó nehezéktől is meg kell válni.
Elhangzott még az egységes egészségügyi hozzájárulás (EHO) eltörlése, melynek fizetendő összege havi majd kétezer forint. Ezeket a legjobb lenne csendben megszüntetni, és a vállalkozásoknak tényleges versenyelőnyt jelentő adócsökkentésekkel felpörgetni a gazdaságot. Amelynek szereplői nagyon várják már, hogy az állam igazából ne legyen más, mint jó csendestárs.