Viszik a magyar cserepet, mint a cukrot

Eddigi legnagyobb éves árbevételét érte el tavaly a Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. 8,1 milliárd forinttal, ami 20 százalékkal magasabb az előző évinél - mondta Gódi Attila, az építőanyag-gyártó vállalat ügyvezető igazgatója.

Tavaly 41 millió betoncserepet gyártott a magyar tulajdonú vállalkozás, 25 százalékkal többet, mint 2014-ben. Kiemelte: az öt leányvállalatból álló csoport hamarosan megépíti második külföldi gyárát a Kolozsvártól 40 kilométerre fekvő Aranyosgyéresen, ahol a próbagyártást követően 2017-ben indulhat a termelés.

A GfK februári kutatása szerint a magyar kereskedők megbíznak a hazai tetőcserép márkákban, és többségük szerint a vásárlók, ha tehetik, a külföldivel szemben inkább a magyar gyártók termékeit választják a lakóházaikhoz, ingatlanjaikhoz. Én ezt komoly szakmai sikernek értékelem, hiszek abban, hogy a fogyasztói bizalom ilyen szintű megszerzéséhez a nagymértékben járultunk hozzá, külföldi piacainkon is hasonló célokat tűztünk ki, ott is szeretnénk a magyar márkákba vetett bizalmat tovább erősíteni” – mondta Gódi Attila.

A gyár mellett a városban létrehoznak egy új logisztikai központot is. A teljes barnamezős beruházás értéke várhatóan megközelíti a 3 millió eurót, amit a cég saját forrásból finanszíroz - tette hozzá. Az új gyár évi 10 millió tetőcserép gyártására lesz képes. Ezzel a régió vezető betoncserép gyártójává válhat a cég.

Kitért arra is, hogy várakozásaik szerint az új családi otthonteremtési kedvezmény (csok) jelentősen élénkíti majd a piacot, ahogy az új lakások értékesítését terhelő áfa 5 százalékra csökkentése további jelentős lökést adhat a lakásfejlesztési projektek elindulásának. Mindezekkel évente akár kétszer több új lakás épülhet meg számításaik szerint. A cégnek 208 alkalmazottja van, Magyarországon két, Szlovákiában egy gyárat működtet. Leányvállalatai vannak Horvátországban, Romániában, Szlovákiában, és Szerbiában.

Derűre ború – nem csak az ablakon kívül
A magyar építőipar növekedését a kormányzati és Európai Uniós támogatások tették lehetővé 2015-ben, áll az Atradius építőipari piacelemzésében. A tanulmány szerint a fejlett országokban vége az építőipari recessziónak, míg Magyarországon tavaly a főleg EU-s pénzekből finanszírozott beruházások nyomán tudott 3%-kal növekedni az építőipar. A CSOK segíthet, de együtt járhat vele a munkaerőhiány. Az alvállalkozók késői kifizetése vagy a kisebb vállalatok készpénzhiánya azonban továbbra sem csak Magyarországra jellemző probléma.

Véleményvezér

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo