Újabb bankot vesz az OTP

A National Bank of Greece megállapodást írt alá az OTP Bank Romania-val a Banca Romaneasca-ban meglévő 99,28 százalékos tulajdonrészének eladásáról. A tranzakció magában foglalja a Banca Romaneasca (BROM) National Bank of Greece (NBG-kereskedelmi vállalkozás) tulajdonában lévő részvényeit, valamint az NBG más leányvállalataihoz tartozó egyéb romániai kitettségek megvásárlását. A tranzakció eredményeként az OTP Bank Romania a nyolcadik legnagyobb szereplővé válik az országban.

A National Bank of Greece és az OTP Bank Romania képviselői aláírták a Banca Romaneasca eladásáról szóló szerződést. A tranzakció pénzügyi részleteit a felek nem kívánják nyilvánosságra hozni. A tranzakció lezárására a felügyeleti hatóságok jóváhagyását követően kerülhet sor. Az OTP Csoport szorosan együttműködik az NBG-vel, hogy a szükséges jóváhagyásokat kiadják a hatóságok. Az akvizíció eredményeképpen az OTP Bank Romania (OBR) piaci részesedése mintegy 4 százalékra emelkedik, ezzel a román bankpiac 8. legnagyobb szereplővé válik (2016. évi adatok alapján). A Societe Generale Corporate & Investment Banking az OTP Csoport kizárólagos pénzügyi tanácsadójaként működött közre a tranzakció során.

Kép: MTI

"A tranzakció pénzügyi zárására, a szükséges hatósági engedélyek kiadását követően várhatóan a 2018-as év elejéig kerülhet sor. Természetesen a jövőben további tranzakciókra is sor kerülhet a román piacon az OTP Csoport részvételével, de erre csak a jelenlegi tranzakciót követő teljes és sikeres integrációt követően kerülhet sor" - mondta Wolf László, az OTP Bank Kereskedelmi Banki Divíziójának vezetője.

"Mindent megteszünk azért, hogy az integrációs folyamat zökkenőmentes legyen, az ügyfelek és a Banca Romanesca munkatársai számára is. A két bankban felhalmozott szaktudás és eszközállomány új üzleti perspektívát nyit előttünk azáltal, hogy az OTP Bank az ország legjelentősebb középméretű bankjává lép elő. A tranzakciót követően létrejövő bank aktív hitelezési tevékenységével hozzájárul majd a román gazdaság fejlődéséhez, a kkv-k és egyéb vállalatok erősödéséhez a számukra nyújtott tanácsadással és pénzügyi támogatással" – tette hozzá Diósi László, az OTP Bank Romania vezérigazgatója.

A Banca Romaneasca 2016. év végi mérlegfőösszege alapján mintegy 1,62 százalékos piaci részesedésével Románia 14. legnagyobb bankja, univerzális bankként a lakossági és vállalati szegmensben egyaránt aktív. 2016. év végén a Banca Romaneasca és az egyéb eszközök mérlegfőösszege 1.570 millió euró, bruttó hitelállománya 1.148 millió euró, saját tőkéje 145 millió euró volt. A pénzintézet sajáttőke-arányos nyeresége (ROE) az utóbbi két évben 3,8%, illetve 8,2% volt. A bank hitelállományának minősége megfelelő. A lakossági hitelállomány 85%-a jelzálog fedezetű hitel. A Banca Romaneasca jelenleg 1.148 munkavállalót foglalkoztat, 109 fiókot és 118 ATM-et működtet. A pénzintézet 0,72 százaléka kisbefektetők tulajdonában áll.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo