Szijjártó Péter szerint a magyar cégek jelentős szerepet vállalhatnak a gazdasági újjáépítésben, ezért számít a kezdeményezéseikre. A kormány - mint fogalmazott - az ő érdekükben döntött úgy, hogy kihasználja az uniós szabályok enyhítését, és költségvetési forrásból minden eddiginél nagyobb mértékben ösztönzi a beruházásaikat. A segélyek csak kiszolgáltatottsághoz és eladósodáshoz vezetnének, a termelés fejlesztése és bővítése viszont munkahelyeket teremt és megalapozza a válság utáni fellendülést.
A szerdai rendezvényen újabb 3 cégvezető vehetett át támogatói okiratot. A Patec Precision Kft. 574,5 millió forintot meghaladó befektetésének több mint 287 millió forint állami forrást ítéltek meg. A szingapúri hátterű vállalat autóipari alkatrészeket készít Miskolcon. Legfőbb helyi partnere a Bosch, de az évi 1 milliárd forintos árbevétel kétharmada exportból származik.
A T-Plasztik Kft. 527,1 millió forintos befektetése csaknem 263,5 millió forint költségvetési hozzájárulásra számíthat. A jászladányi cég főképp gumiból és műanyagból készít ipari termékeket. A társaság tavaly és tavalyelőtt is másfél milliárd forintot meghaladó értékben értékesített külföldön, az export több mint ötödét tette ki az egész éves árbevételnek. Partnerei közé tartozik számos nagy autógyártó, így többek között az Audi, a BMW, a Ford, a Mercedes-Benz, a Honda, a Skoda, a Volvo, vagy a Volkswagen.
A V-Casting Öntödei Termelő és Szolgáltató Kft. majdnem 522,5 millió forintos beruházást tervez 261 millió forintot meghaladó kormányzati segítséggel. A Pest megyei Ecseren öntvényeket készítő vállalkozás saját fejlesztésű termékekkel ért el jelentős forgalmat. 2018-as árbevételének csaknem a fele, több mint 1 milliárd forint a külföldi értékesítésekből származott.
A versenyképesség-növelő támogatásra egy nap alatt 12 cég jelentkezett 5 milliárd forintnyi befektetést vállalva. A pályázók száma így szerdáig 552-re, beruházásaik összértéke 265 milliárd forintra nőtt.