A hazai kkv-szektor versenyképessége kulcskérdés a gazdaság fejlődésében
Az Irinyi-tervben megfogalmazott legfontosabb gazdaságpolitikai feladat a magyar nemzeti összterméken belül az iparból származó bevétel további növelése. A hozzáadottérték-termelés és munkahelyteremtés jelentős része a vállalatok azon néhány százalékához köthető, amelyek a legdinamikusabban növekednek, komoly részt vállalnak az innovációs folyamatokban, illetve exportképes termékeiknek köszönhetően nemzetközi szinten is versenyképessé tudnak válni. A Középvállalati Fejlesztési Programnak egy jól meghatározott gazdasági szegmens fejlődésének támogatásán keresztül jelentős összgazdasági hatása várható.
A leginkább versenyképes feldolgozóipari kis- és középvállalkozások eddiginél hatékonyabb támogatása érdekében az IFKA által irányított program célja 2000 gyors növekedési potenciájú vállalkozás aktiválása, a legjobbak bevonása és fejlesztése.
A projekt első fázisában azon vállalkozásokat szólították meg, amelyek már képesek voltak tartós eredményeket felmutatni és komplex fejlesztési igényeket megfogalmazni, különös tekintettel az Ipar 4.0 technológiai megoldásokra. Az előzetes igények alapján látszik, hogy igen nagy az érdeklődés a partnerség alapú fejlesztés iránt. Így a leendő vagy már tartósan növekvő vállalatok körében a kooperációs program folytatódik a célcsoport egyedi, testre szabott igényeinek figyelembevételével.