Nem jó ügyfelek a magyar cégek

A kelet-közép-európai régióban Magyarországon a leggyakoribb a fizetési késedelem az Atradius Hitelbiztosító a fizetési szokásokról készített legfrissebb tanulmánya szerint. A magyar vállalkozások háromnegyede ügyfeleit "rossznak" vagy "közepesnek" minősítette, ezzel a magyar cégek voltak a leginkább kritikusak valamennyi vizsgált ország közül.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A fizetési szokások barométer elnevezésű felmérés keretében hat országban - Ausztria, Cseh Köztársaság, Lengyelország, Magyarország, Románia és Szlovákia - 1.200 vállalatot kérdeztek meg követeléskezelési jellemzőiről és a fizetési kockázatokról.

A tanulmány szerint a belföldi üzleti partnerek fizetési szokásainak értékelése Magyarországon a legrosszabb. A magyar vállalkozások háromnegyede ügyfeleit "rossznak" vagy "közepesnek" minősítette, ezzel a magyar cégek voltak a leginkább kritikusak valamennyi vizsgált ország közül. Az Atradius szerint ez abból eredhet, hogy itt a legnagyobb a különbség a fizetési határidők és a tényleges fizetési időpont között.

A kelet-közép-európai országok közül Románia mellett Magyarország rendelkezik a leghosszabb fizetési határidőkkel. Ugyanakkor Magyarország kivételével minden ország igazítja a hitelezési határidőket az ügyfelek gazdasági ágazatától és származási országától függően. A magyar vállalatok csak az esetek egyharmadában  biztosítanak eltérő fizetési határidőket. (Együttműködési megállapodást írt alá az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) és az Opten Informatikai Kft. A megállapodás értelmében az Opten ingyen cég- és követelés nyilvántartási adatokat biztosít az IPOSZ tagszervezeteknek, és elérhetővé teszi számukra a törvénytárat is.)

A külföldiek nem panaszkodnak annyira

A felmérésbe bevont kelet-közép-európai vállalkozások között a késedelmes fizetés inkább szórványosan volt tapasztalható, semmint rendszeresen.  A legrosszabb helyzetben Magyarország van, a cégek majdnem fele késedelmesen rendezi tartozásait. A tanulmány szerint a magyar vállalatok szkeptikusak a belföldi vállalkozások fizetési magatartásának jövőbeni javulását illetően.    

A külföldi üzleti partnerek azonban a magyar vállalatok fizetési szokásait - a német cégekéhez hasonlóan - átlagosnak tartják.

A felmérés szerint a magyar vállalatok szélesebb körben használnak intézkedéseket annak érdekében, hogy megvédjék magukat a behajthatatlan követelésekkel szemben. A magyar cégek leginkább az "átvételkor fizetés" módszert alkalmazzák a védelem eszközeként. (Új csődtörvény megalkotását sürgette Molnár György, a Felszámolók és Vagyonfelügyelők Országos Egyesületének (FOE) elnöke.)

Véleményvezér

Sok nagy okos már világháborút lát

Sok nagy okos már világháborút lát 

Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat

Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat 

A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo