Megvalósíthatjuk álomházunkat elfogadható áron?
A családi ház tervezése először is mindenféle kalkulációval kezdődik. Ezt ajánljuk, hiszen nemcsak a rajz alapján, de a pénztárcánk rugalmasságának függvényében is meg kell határoznunk, mekkora és milyen családi házat szeretnénk.Ha meg tudjuk oldani, hogy a lehető legkisebb kölcsönből és önerőből építkezzünk, az az ideális helyzet. De ha már befektetjük a pénzünket egy ingatlanba, amely remélhetőleg 100 évig áll majd a lábán, és szolgál majd otthonként a családunknak, akkor legyünk körültekintőek.
Olyan telket érdemes keresni, ami nem drága, de jó környéken is van, hiszen az ingatlan értéke az azt övező környezettől is függ. A közművesített telkek rendben lévő papírokkal drágábbak. De megérik a befektetést. Biztonságos talajra kell helyeznünk a családi házunkat.
Az adók és illetékek elég nagy százalékát emésztik fel a költségvetésünknek, még mielőtt az alapkövet letennénk. A vagyonszerzési illetéktől az építkezési engedélyekig mindent bele kell kalkulálni a családi ház tervezésébe.
Ha “papíron” már áll a ház, akkor fogjunk hozzá az anyagbeszerzésnek, és egyidejűleg a tervezői és kivitelezői csapat útnak indításának. Ha nem akarunk bajlódni az építkezés vezetésével felügyeletével, akkor inkább a teljes folyamatot bízzuk rá a kivitelező szakemberekre.
Nem éri meg feketén be-bedolgozni, ha nem értünk az építkezéshez. Azzal nem spórolunk pénzt, ha hátráltatjuk a munkát. De ha megvan a megfelelő tudás és az energia is, akkor jobb, hogyha rugalmas kivitelező és tervező csapatot keresünk. Ha ők beleegyeznek abba, hogy részt vegyünk a folyamatban, az jelentős összeget tud lefaragni a költségekből.