Egy gyakori ok: az időhiány
Az olvasni szerető emberek egyöntetűen azt fogják állítani, hogy olvasni nagyon jó dolog. Ilyenkor kiszabadulunk a saját életünkből és egy képzeletbeli világba csöppenünk. Együtt éljük át a főhőssel a kalandokat, s naponta várjuk, hogy szabadidőnkben kezünkbe vehessük a könyvet.
Sajnos azonban az irodalomkedvelőknek is egyre kevesebb idejük marad a napi hajtásban a könyvek olvasására, de nekik is hasznos megoldást jelenthet a VOIZ hangoskönyv-applikáció, amelyen jelenleg is több ezer mű hallgatható meg, a kínálat pedig napról napra bővül.
Ismert szerzők regényei és kevésbé ismert írók alkotásai is elérhetők az alkalmazásban, melyek korlátlan számban le is tölthetők a telefonra, tabletre, amennyiben havi előfizetést választunk. Márpedig ezzel a lehetőséggel érdemes élni mind a könyvmolyoknak, mind azoknak, akik idáig nem szerették a regényeket.
Az időhiány sem lehet kifogás többé: hangoskönyvet ugyanis más tevékenységek végzése közben is lehet hallgatni: futás, főzés, vezetés, sorban állás közben is többek között. Már csak azt kell eldönteni, hogy melyik regénnyel kezdjük a sort!
Regény és regény között is van különbség
Akik ódzkodnak attól, hogy egy vaskosabb regényt a kezükbe vegyenek, azoknak valószínűleg nem volt örömteli az első találkozásuk az irodalommal. Gyerekkorban érdemes elkezdeni megszerettetni a könyveket, és a korosztálynak megfelelő műveket becsempészni a mindennapokba.
Már óvodáskorban érdemes egy szépen illusztrált mesekönyvet adni a gyereknek. Amikor pedig már ismeri a betűket, akkor a rövidebb, de érdekesebb olvasmányokkal célszerű folytatni a sort.
A lényeg, hogy a gyermek megszeresse az olvasást, de ehhez az kell, hogy a megfelelő műveket válasszuk ki számára. Ifjúsági regényeket is találunk a VOIZ oldalán, kedvcsinálóként bele-bele lehet hallgatni a történetekbe, azután dönteni, melyik épp a legérdekfeszítőbb.
Felnőttként sem kell arra kárhoztatni magunkat, hogy unalmas könyveket olvassunk. A világirodalom remekei valóban nagyon művészi módon vannak megírva, de sokszor egy-egy “limonádé”, lektűr nagyobb élményt nyújt.
Rejtő Jenő, Agatha Christie, Stieg Larsson vagy J. F. Cooper? Miért ne? Az általuk írt regények is ugyanolyan izgalmasak, szórakoztatóak, mint Tolsztoj vagy Victor Hugo művei. Ne legyen lelkiismeret-furdalásunk, ha könnyedebb olvasmányt választunk, a lényeg, hogy olvassunk!
A film egy másfajta művészet
A híres regényekből - például Sógun, Elfújta a szél, Katedrális - többrészes filmek is készültek. Igaz, ezek is nagyon lenyűgözőek, de nagyobb élményt jelentenek könyvek formájában. Ha tetszett egy film, a történetet éljük át újra, olvassuk el könyvben is, ezzel is fejlesztve magunkat.