Mindezt a pörgős menedzserhétköznapokhoz hasonlóan meetingeken, csapatmunkában gondolkodva, majd prezentáció keretében nyilvánosságra hozva a közös munka gyümölcsét. És természetesen szoros határidőkkel, továbbá precíz adminisztrációval is fűszerezve. Igaz, mindezért a résztvevők fizetnek 6-900 ezer forintnak megfelelő fontot-a szakértő szerint azonban így is megéri. A rendhagyó ötletre számos nagyvállalat-többek közt az Unilever és a British Airways is- ráharapott, miközben további topcégek is igen élénk érdeklődést mutatnak a program iránt.
24 órát kaptak
A British Airways közelmúltban megrendezett menedzser-tréningjének magyar résztvevője is volt. Szakonyi András, az Iron Mountain Central Europe vezetője 15 ország felsővezetőivel vett részt a formabontó tréningen. És úgy érzi, rengeteget profitált a légitársaságnál töltött napból. "A tréning során a BA arra kereste a választ, miként lehetne a London Heathrow Airport szervízelésben közreműködő, 5 ezer fős mérnök-csoportjának munkáját minden szempontból a lehető leghatékonyabbá tenni. A feladatot csapatmunkában kellett megoldanunk: a menedzsereket 3 darab 5 fős csoportba osztották be. A feladat végén prezentálnunk is kellett a megoldási javaslatot. Erre összesen 24 órát kaptunk - mindent egybevetve azonban nagy élmény volt, számos szakmai tapasztalattal. Megtekinthettük például egészen közelről a repülőgépeket, a szerelőcsarnokokat. A megszokottól eltérő környezet, és az, hogy egy valódi vállalat egy neuralgikus problémájának megoldásán kellett fáradoznunk, pergővé és valóságshow-szerűvé tette az élményt"- ad bepillantást a tréningbe Szakonyi András.
A menedzser szerint az is rendkívül jót tett a közös munkának, hogy cégvezetőként erős egyéniségeknek kellett kreatív kapacitásaikat a közös problémamegoldás érdekében mozgósítani és felszabadítani. Mindenesetre a tréningcég sem hagyja visszacsatolás nélkül a résztvevőket. A tréninget követő második napon már összesített értékelést kapnak a csapatok. A következő 2 hétben pedig egyénileg is kiértékelik a menedzserek munkáját és megoldási javaslatokat is kapnak, mit kéne a továbbiakban másként csinálniuk.
Mindent megtesznek
A rendhagyó tréningről természetesen a tréningcégeknek is van véleményük. Szászi Enikő, a Flow Csoport tanácsadója úgy reagált: bár korábban sosem hallott ilyen kezdeményezésről, egyáltalán nem tartja rossz ötletnek. Sőt, amennyiben a felek a maguk részéről mindent megtesznek az együttműködés során, akkor a javaslatokat befogadó cég és a menedzserek egyaránt jól járhatnak. "A felsővezetők számára kiváló visszajelzés lehet a részvétel a tréningen. Ilyen helyzetben nem csupán egyénileg vizsgáznak - hanem arról is kaphatnak visszacsatolást, jelenlegi tudásuk alapján hol helyezkednek el a nemzetközi vezetők élmezőnyében. Ezenfelül a kapcsolati tőke bővítése és a szakmai tapasztalatcsere, a tréning során elsajátított többlettudás is hozzájárul a vezetők fejlődéséhez "- magyarázza.