Költséghatékony és biztonságos - Így is lehet tesztelni egy gépet

Egy termék vagy szolgáltatás fizikai létrehozása nélkül is könnyedén lefolytatható majd a működtetéshez szükséges szimuláció a debreceni Szilícium Mező Regionális Informatikai Klaszterhez tartozó SziMeBody Kft. munkatársai által fejlesztett szoftver elkészültével. A közel 725 millió forintos összköltségű ViveHuman verifikációs program létrehozásáház az Új Széchenyi Terv Gazdaságfejlesztési Operatív Programja keretében adtak támogatást.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

A virtuális verifikáció a minőségbiztosításban és a minőségellenőrzésben költséghatékonyan alkalmazható vizsgálati módszer annak ellenőrzésére, hogy egy termék, vagy szolgáltatás megfelel-e az elvárt követelményeknek. Az ergonómia felhasználásának a mérnöki gyakorlatban az az elsődleges célja, hogy a megtervezett termékeket, rendszereket az emberek maximális biztonsággal használhassák.

ViveHuman - SziMeBody Kft.

A SziMeBody Kft. fejlesztő munkatársai a a projekt menedzselését klasztertagként segítő DBH Group témában kiadott közleménye szerint egy olyan szoftver megvalósításán dolgoznak, amelynek használatával az ergonómiai vizsgálatok virtuális ellenőrzése mérsékelt ráfordítás mellett elvégezhető. A számítógépes program alkalmazása olyan mérnöki tervezőmunka során válik nélkülözhetetlenné, ahol az embert érő hatások vizsgálata elengedhetetlen.

A modellezés megkezdése előtt a mérnökök meghatározzák a tervezett közegben elvégzendő munkafeladatokat és megadják a szimulációs környezet emberre vonatkozó paramétereit. Mindezek után a virtuális munkások a virtuális környezetben megkísérlik az előre meghatározott feladatok végrehajtását, ez idő alatt a ViveHuman program folyamatosan vizsgálja a valósághű környezet változásait, és jelzi, ha a végrehajtás során veszélyes helyzetet érzékel, vagy ha a feladat megvalósítása nehézségekbe ütközik.

A Szilícium Mező Program és a Szilícium Mező Regionális Informatikai Klaszter
A Szilícium Mező Program a Debreceni Egyetem irányításával, 12 évvel ezelőtt indult útjára. A program a Debreceni Egyetem, Debrecen város, Hajdú-Bihar megye és a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által 2001-ben aláírt közös nyilatkozatán alapszik, miszerint Debrecenben létre kell hozni egy az egyetem Informatikai Karának meglévő tapasztalatain nyugvó tudásbázist. A 2008-ban alapított, 43 taggal rendelkező Szilícium Mező Klaszter az ország második – a Szilícium-völgy mintájára létrehozott - informatikai pólusa. A klaszter, amelynek a Debreceni Egyetem a gesztora, jellemzően gazdasági és tudományos együttműködések koordinálásával, tudás-intenzív tevékenységek infrastruktúrájának megteremtésével foglalkozik.
 

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo