Dr. Tomka János, a KPMG-BME Akadémia ügyvezető igazgatója, a Modern Üzleti Tudományok Főiskolája tanára, Magyarországon az elsők között kezdte el kutatni a tudásmenedzsment gyakorlati alkalmazásának lehetőségeit. Könyvében (Tomka János: A megosztott tudás hatalom) nemzetközi felmérések és a szakirodalom széles körű elemzése, illetve több évtizedes szakmai, vezetői és oktatói tapasztalatára alapozva mutatja be a tudás természetét, és a tudás menedzselésének főbb kihívásait. Emellett a tudásszervezetek vezetéséhez szükséges legfontosabb kompetenciákkal és a Magyarországon még általánosan nem ismert, de a tudásorientált szervezetek számára nélkülözhetetlen szerveződések, a szakmai közösségek koncepciójával is foglakozik.
A könyvbemutatón elhangzott, hogy a hazai szakirodalomban hiánypótló kiadvány komoly segítség minden szakembernek, közép- és felsővezetőnek, illetve a menedzsmentet tanuló hallgatók, MBA-, és PhD-programok résztvevői számára is. a kiadvány szerkesztőjével, Ferenczi Andreával folytatott beszélgetése során Tomka János azt hangsúlyozta, hogy a tudásmenedzsment nem önálló diszciplína, hanem egy szakma, mely több tudományágból és a gyakorlati tapasztalatokból táplálkozik.
A könyvbemutató kerekasztal-beszélgetésén, Dr. László József, a Harvard Business Review vezető tanácsadója, Dr. Bőgel György, a CEU Business School menedzsmentprofesszora, Dr. Pléh Csaba akadémikus, a BME-GTK professzora és Dr. Segesváry Gábor a Zwack Unicum Nyrt. humánpolitikai igazgatója egyetértettek abban, hogy a tudásmegosztás sikere ma már fontos versenyképességi tényező. Ma azok a társaságok, szervezetek lehetnek eredményesek, amelyek képesek tudásukat következetesen megújítani, megosztani és beépíteni új termékekbe és technológiákba.