2015. II. negyedévben a faipar kerül előtérbe, ahol elsődlegesen a munkavédelmi előírások és a faiparhoz kapcsolódó szabványok tekintetében történnek majd a célellenőrzések. Az ellenőrzéseken elsődlegesen azokra a faipari veszélyforrásokra figyelnek leginkább, amik a munkavállalókat veszélyeztethetik. (Hogy melyik hivatal mit vizsgálhat a cégnél, azt itt megtalálja!)
2015. III. negyedévben a célvizsgálatok az elmúlt évek tapasztalatai alapján a jelentős mértékben megnövekedő munkáltatóknál történő fertőző megbetegedések és a munkáltatók erre vonatkozó tevékenységeit vizsgálja, s azt hogy a munkáltatók mit tesznek a megbetegedések megelőzéséért. A vizsgálatok elsődlegesen az egészségügyi és a mezőgazdasági területeket fogják érinteni – figyelmeztet Pentz Edina az RSM-DTM bérszámfejtési vezetője legfrissebb blogbejegyzésében.
2015. IV. negyedévben a munkaügyi vizsgálatok a bányászati munkaegészségügyi és a bányászati területen munkát végzők munkakörülményeinek vizsgálatára terjednek ki.
2015. március-április között a munkaerő-kölcsönzéssel kapcsolatos szabályok ellenőrzése lesz a kitűzött feladatuk a munkaügyi ellenőröknek. A munkaügyi hatóság ezeken a célellenőrzéseken minél több információt szeretne megtudni ebben a formában történő foglalkoztatásokról és azok jogszabályainak betartásáról. Az ellenőrzések mind tartalmi, mind formai szempontok vizsgálatára is kiterjednek.
2015. október-november a szabadságokkal kapcsolatos szabályok ellenőrzése lesz a cél. Érdemes tehát a 2012. évi Mt. szabadságokkal kapcsolatos munkajogi szabályokat áttekintenie a munkáltatóknak, melyhez nyújtunk egy kis segítséget.
A fentiek alapján semelyik munkaszektor sincs biztonságban, tehát bárkihez, bármikor bekopogtathatnak egy munkaügyi ellenőrzésre. Mindenképpen javaslom, hogy folyamatosan készüljön a munkáltató, legyenek naprakészek a nyilvántartások, a törvényi kötelezettségeinek pl. bejelentés, kijelentés, időben tegyen eleget és minimalizálja annak a lehetőséget, hogy egy munkaügyi ellenőrzés során hibát tárjanak fel nála!