Jó hírt kaptak a beruházni vágyó vállalkozások

Könnyebben és szélesebb körben juthatnak idén állami támogatáshoz a magyarországi vállalkozások.  Idehaza egyre népszerűbbek a fejlesztési kedvezmények, amelyek hatékony felhasználásához a cégeknek érdemes már a beruházás megkezdése előtt jelezni a támogatási igényüket.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az idei évtől megváltozik a fejlesztési adókedvezmény szabályozása, részben az átalakult uniós keretszabályok miatt. A 2022-től érvényes új támogatási térkép alapján a korábbinál több magyarországi régió részesülhet 50 százalékos intenzitású támogatásban. Ez az arány a nagyvállalatokra nézve irányadó, a kis- és középvállalkozások számára akár a 70 százalékos kedvezmény is elérhető - írta összefoglalójában az EY.

(Fotó: Pixabay)

A módosult rendszerben új létesítmény létrehozása, a meglévő létesítmény bővítése, vagy a termékkínálat, illetve a kapacitások bővítése is támogatható.

„Fontos, hogy a vállalkozások már a beruházás megkezdése előtt jelezzék támogatási igényüket a Pénzügyminisztérium felé, amennyiben szeretnének fejlesztési adókedvezményben részesülni” – mondta dr. Borók Tímea, a Pénzügyminisztérium Társasági adó osztályának vezetője az EY és a tárca közös online rendezvényén.
Kocsis Zsolt, az EY Adópartnere hozzátette, sok esetben többféle támogatásra is pályázhatnak a cégek. A sikeres igényléshez kiemelten fontos, hogy időben, a megfelelő jogcímen, adminisztratív pontatlanság nélkül nyújtsák be kérelmeiket, ezért is érdemes előzetesen, tapasztalt, a lehetőségeket jól ismerő tanácsadóval egyeztetni.

A minisztérium adatai alapján folyamatosan nő a fejlesztési kedvezményekkel kapcsolatos bejelentések száma. A támogatásokból a legnagyobb arányban az észak-alföldi (30 százalék), az észak-magyarországi (16 százalék), a dél-alföldi (14 százalék) és közép-magyarországi (14 százalék) vállalkozások részesülnek. A pályázatok közül a 3 milliárd forintot meghaladó értékű beruházások a leggyakoribbak (29 százalék), ezeket követik a kkv-k (23 százalék), majd a kedvezményezett települési önkormányzat területén legalább 1 milliárd forint értékben megvalósuló projektek (19 százalék).

„A magyar támogatási rendszer kifejezetten versenyképes a régióban, ami azért is fontos, mert a nemzetközi nagyvállalatok vezetése számára a beruházási döntéselőkészítésnél kiemelt szempont a különböző országokban elérhető támogatások értékelése” – hívta fel a figyelmet Kocsis Zsolt, az EY Adótanácsadás üzletágának Partnere.
A nagyvállalkozások mellett a kisebb cégek is aktívak a fejlesztési kedvezmények igénybevételekor, hiszen a kkv-k esetében a minimális beruházási értékhatár már huzamosabb ideje folyamatosan csökken.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo