A tavaly őszi GINOP Plusz 3.2.1–21 felhívást követően megnyílt a képzési pályázat módosított verziója. A jelenlegi pályázati ciklus első bértámogatásos képzési felhívásának célja továbbra is az, hogy a feltételeknek megfelelő vállalkozásoknak továbbadott támogatást nyújtson a munkahelyi képzések megvalósításához, ezzel növelve a termelékenységüket.
A felhívás keretösszege 15 milliárd forint
Mikro- kis és középvállalkozások, valamint a nagyvállalatok pályázhatnak, területileg bárhol Magyarországon, azaz Budapesten és Pest megyében is lehet kérelmet benyújtani, amit azért fontos kiemelni, mert korábban ezek a régiók nem indulhattak minden pályázati konstrukcióban.
„Várakozásaim szerint a pályázók kimerítik majd a 15 milliárdos keretet, mivel a HR költségek növekedése és a versenyképesség erősítési kényszere miatt a munkaerőre bevonható források felértékelődnek, illetve sokkal jobbak a pályázati feltételek, mint ősszel. – emelte ki Zsuffa Ákos, a Learning Innovation Kft ügyvezetője, a Felnőttképzők Szövetségének elnöke.
A szakértő akár 1000 pályázóval is számít, ugyanakkor hozzátette; akinek nem jutna a keretből, ne csüggedjen, nagy valószínűséggel bevonnak többletforrást, hiszen a 7 éves ciklusra összesen 66,5 milliárd forint áll rendelkezésre céges képzési pályázatokra.
A most megnyílt pályázatot sokkal kedvezőbb feltételekkel írták ki, mint az „elődjeit”:
- Elszámolhatóak a projekt előkészítés és a projektmenedzsment költségei
- Megemelt támogatási összeg, magasabb létszámok és óradíjak, könnyebben teljesíthető indikátorok
- Nagyvállalatoknak akár maximálisan 150 millió Ft támogatási összeg /KKV-nak 75 millió/
- ONLINE is elvégezhetőek a képzések
- Lehetőség nyílik előleg lehívására
- Kompetenciafejlesztés, azaz soft skill tréningek (csapatépítés, kiégés kezelése, kultúrá-erősítés/váltás stb.)
- Infó Kommunikációs Technológiával kapcsolatos képzések
- Idegen nyelvi képzések
- Szakmai képzés, részszakma, egyéb szakma-specifikus ismeretek bővítése
- Célszerű megvizsgálni az utolsó teljes (pl. covid előtti) gazdasági év felnőttképzésre és belső képzésre fordított kiadásokat, a szakmai (tovább)képzéseket, nyelvtanfolyamokat, vezetői és soft skill képzéseket.
- A tapasztaltabb vagy speciális szaktudással rendelkező kollégák által tartott vagy spontán formában megvalósuló belső képzéseinek költségei (pl. senior szakember képzi a juniorokat) is a projekt elszámolható elemei között szerepelhetnek.
- Az eddig forrás hiányában elmaradt, de a jövőben szükséges képzések is bevonhatóak a projektbe (drága képzés és/vagy új technológia és/vagy belső átképzés miatt.