Fokozni kell a vállalkozási hajlandóságot

Együttműködési megállapodást ír alá a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) és a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK), hogy közösen segítsék a fiatalok vállalkozóvá válását, a hazai vállalkozói kultúra fejlesztését.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A magyar frissdiplomások vállalkozási hajlandósága nemzetközi összehasonlításban alacsony. A legfrissebb adatok szerint, a hazai felsőoktatásban tanuló fiatalok közel 90 százaléka alkalmazottként képzeli el a jövőjét a diplomaszerzést követően, a vállalkozói kedv pedig folyamatosan csökken, és jelenleg 6 százalék alatti. A vállalkozási hajlandóság növelésének érdekében szükség van a hazai felsőoktatási intézmények jelentősebb szerepvállalására, a szektorban szereplők gondolkodásmódjának alapvető megváltoztatására, inspirációra, valamint az üzleti szféra és az oktatási intézmények szakmai együttműködésére.

A felsőoktatásban tanulók vállalkozásindítással kapcsolatos elképzeléseit vizsgáló nemzetközi kutatás igazolja, hogy az egyetemi vállalkozói légkör ösztönzően hat a hallgatók vállalkozási hajlandóságára. A módszereket illetően azonban a felsőoktatási szektor kihívással áll szemben, hiszen a nemzetközi trendek mára egyértelműen azt mutatják, hogy a praktikus tudásátadás mellett szükség van a szereplők gondolkodásmódjának alapvető megváltoztatására, inspirációra és működő, kétoldalú szakmai kapcsolatok kialakítására a felsőoktatási intézmények és az üzleti szféra között. Ennek fontos lépése, hogy a Budapesti Gazdasági Egyetem és a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány a mostantól együttműködik a tudásmegosztás, az inspiráció és a szemléletformálás területén a vállalkozói hajlandóság fokozása érdekében.

Szalai Piroska és Heidrich Balázs - Kép: BGE

A Budapesti Gazdasági Egyetemen tradicionálisan jelen van a vállalkozásbarát szemlélet. Az erős, ösztönző vállalati kapcsolatok és az üzleti szférával való szoros szakmai együttműködés adja az Egyetem egyediséget és piaci elismertségét a felsőoktatási szférában. A BGE vállalkozásbarát egyetem stratégiájának részeként 2017-ben létrehozott Budapest LAB Vállalkozásfejlesztési Központ pedig zászlóshajóként segíti a vállalkozói kultúra terjedését, kutatással, tudásmegosztással erősíti a hazai kis- és középvállalkozásokat.

„Magyarország hatodik legnagyobb hallgatói létszámú Egyetemeként a gyakorlatorientált képzés mellett nagy hangsúlyt helyezünk az inspirációra és a szemléletformálásra, amelyek jelentős mértékben képesek fokozni a fiatalok vállalkozási hajlandóságát. Meggyőződésem, hogy az együttműködés aláírásával létrejövő szakmai programok révén hozzájárulunk ahhoz, hogy a frissdiplomások minél nagyobb számban munkahelyteremtőként jelenjenek meg a hazai munkaerőpiacon” – emelte ki Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora.

De mi köze a felsőoktatásnak a vállalkozásfejlesztéshez?
Mit tehet a felsőoktatás a vállalkozási hajlandóság növelése érdekében? A kutatások szerint sokat, de nem pont úgy, ahogyan eddig tette. A BGE tudományos konferenciáján felszólaló nemzetközi szakemberek szerint a valós eredményekhez a praktikus tudásátadás helyett a gondolkodásmód megváltoztatására és a kapcsolatépítésre érdemes koncentrálni.
„Budapest erőssége regionális szinten az innováció. A Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány, az ország egyetlen Európai Uniós minősített üzleti innovációs centruma, a főváros megbízásából immár 25 éve foglalkozik vállalkozásfejlesztéssel. Fontosnak tartjuk, hogy partnerként működjünk együtt a legszínvonalasabb felsőoktatási intézményekkel az üzleti innováció térnyerésének elősegítésében, és abban, hogy az új generáció megfelelő képzést és inspirációt kapjon a vállalkozások létrehozásához és sikeres működtetéséhez” – tette hozzá Szalai Piroska, a BVK kuratóriumi elnöke.

A most aláírt kétoldalú megállapodás alapján elinduló együttműködés hozzájárulhat a versenyképesség és hatékonyság növekedéséhez a hazai gazdasági ökoszisztémában. A megállapodás értelmében a BVK és a BGE a jövőben együttműködnek az információáramlás elősegítésében, közös szakmai eseményekkel, programokkal ösztönzik a fiatalok vállalkozási kedvét.

 

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo