Ennyien még nem utaztak repülővel

A légi személyszállítás rekordot döntött tavaly az Európai Unióban: több mint egymilliárdan utaztak, ami körülbelül 71 millióval több, mint 2016-ban. Hazánkban közel 15%-kal nőtt egy év alatt az utasforgalom – írja a Biztosítási Szemle az Eurostat adatai alapján.

2017-ben több mint egy milliárd utas szállt le az Európai Unióban, ami 2016-tal összehasonlítva 7%-os, 2009-hez képest 39%-os növekedést jelent. Ebben az időszakban a légi személyszállítás folyamatosan nőtt az EU-ban. 2017-ben az összes légi személyszállítás közel felét (47%) az EU-n belül, több mint harmadát (36%) az EU-n kívül utazók, míg kevesebb mint ötödét az országon belüli utasok tették ki – derül ki az Eurostat adataiból. 

Ezekben az országokban bővült legjobban a légiközlekedés

A légiutasok száma tavaly az Egyesült Királyságban (265 millió utas) volt a legnagyobb, amit Németország (212 millió), Spanyolország (210 millió), Franciaország (154 millió) és Olaszország (144 millió) követtek. Hazánkban összesen 13,35 millió légiutast számoltak tavaly, ami 14,5%-kal haladta meg a 2016-os számot.

A légi utasok száma az EU összes tagállamában növekedett 2016-hoz képest. A legmagasabb emelkedést Szlovéniában (+ 20%),

Nem bírják a repterek a forgalmat, még több lesz a késés
A következő húsz évben több mint 50 százalékkal nő az európai repülések száma, a repülőterek kapacitása azonban a szükségesnél csak lassabban bővül, így a mostaninál hétszer több járat fog 1-2 órás késést szenvedni az Eurocontrol tanulmánya szerint.
Luxemburgban, Észtországban, Bulgáriában és Csehországban (mindenhol + 19%), Romániában, Horvátországban és Máltán (+ 18%), valamint Lengyelországban és Portugáliában (+ 17%) mérték. A legnagyobb légiutasszámú országok közül Spanyolországban (+8%) és az Egyesült Királyságban (+6%) nőtt legnagyobb mértékben az utasok száma 2017-ben. Összességében az EU-ban a légiutasok száma 70,5 millióval nőtt tavaly.

Ezek a legforgalmasabb repülőterek

2017-ben továbbra is a londoni Heathrow számított az EU legforgalmasabb utasszállító repülőterének, amely 78 millió utast látott el, 3%-kal többet, mint 2016-ban. Ezt követi a párizsi Charles de Gaulle (69 millió, + 5%), az amszterdami Schiphol (68 millió, + 8%), a frankfurti Main (64 millió, + 6%) és a madridi Barajas (52 millió, + 6%). Az uniós repülőterek 30 legnagyobbika mindegyikében nőtt az utasforgalom tavaly, kivéve a berlini Tegelt és a római Fiumicinot. A legnagyobb utasszám növekedés a varsói Chopina repülőtéren (+23%), a lisszaboni és a prágai Ruzyne (+19%) repülőtereken következett be.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo