Fónagy János azt követően beszélt erről, hogy az NFM, 16 taxis szervezet, a közlekedési hatóság, a Belügyminisztérium (BM) és az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) képviselői egyeztettek az Uber-taxizással összefüggő kérdésekről. Közölte: kormányelőterjesztés készült arra - az NFM korábbi ígéretének megfelelően -, hogy a magyar jogszabályokat figyelmen kívül hagyó, jogsértően működő, adót nem fizető "uberes taxis tevékenységet" megakadályozzák, az ilyen tevékenység közben "rajtakapott gépkocsikról" a rendszámot az intézkedő levegye, a gépkocsit kivonja a forgalomból.
Hozzáfűzte: az elmúlt hetekben a rendőrség a jogellenes tevékenységen ért Uber-taxisok közül nem egyet súlyosan megbüntetett, volt olyan, akire 800 ezer forint bírságot szabtak ki. A Nemzeti Adó- Vámhatóság (NAV) szintén vizsgálódott, és minden eszközt mozgósít a jogellenes tevékenységek visszaszorítása, felszámolása érdekében. A NAV e területen végzett munkáját nehezíti, hogy az Uber hollandiai központja - az Uber magyarországi képviselete érdemi tevékenységet nem végez - minden együttműködést megtagadott - mondta az államtitkár. Jelezte: ez indokolta a kormány keményebb fellépését is ez ügyben.
Kitért arra, hogy az egyezetésen a taxisok képviselői további lépéseket szorgalmaztak az Uber-taxisok ellen. Ezért a taxisok kezdeményezésére a tárca megvizsgálja a feketepiaci taxizást megalapozó mobiltelefonos applikáció letiltásának lehetőségét is. A taxisok képviselői jelezték, hogy nem a modern technikai lehetőségek alkalmazása ellen lépnek fel - hiszen a taxis társaságok is rendelkeznek ilyen alkalmazásokkal -, hanem az ellen, hogy feketepiaci módszereket alkalmazó szervezettel kelljen versenyezniük.