Tipikus eset, amikor a munkatárs egy napig otthon dolgozik. A dolgok simán mennek, ám amikor az illető másnap bemegy a munkahelyére, úgy érzi magát, mintha szabadságról térne vissza: a kollégák közben intézték egymás között a dolgokat. Ő ebből kimaradt, most pótolni kell mindent, amit információban, egyebekben elmulasztott.
Ez a jelenség az, ami miatt sok cégnél eleve idegenkednek a home office alkalmazásától. Holott a Slack vagy hasonló, az elektronikus alapú, videón is együttműködést biztosító rendszer alkalmazásával kiválóan lehet együtt dolgozni. Akár úgy is, hogy a munkatársak nemcsak hogy más városokban, de akár más kontinenseken is vannak. Nem arról van szó, hogy mindenkire egységes otthoni munkamódszert erőltessenek, hanem arról, hogy mindenki onnan és úgy dolgozzék, ahogyan az a leghasznosabb.
Lényeges, hogy előzetesen tisztázzák: hogyan, mikor érhetők el a team tagjai – milyen technikai eszközöket alkalmaznak a kommunikációhoz –, milyen formátumban tartják a megbeszéléseket, és hogyan kezelik a feedback-et.
Így pl. rögzíteni lehet, hogy a személyes tájékoztatás (FYI) jelzésű üzenetekre nem kell válaszolni. A hétvégi üzenetek nem
A jövő munkahelyei általában függetlenek lesznek a helytől, ahol éppen dolgozunk. A munkafolyamatokat, de a munkaerőt is elsősorban annak alapján választják majd ki, mennyire sikeres lehet a közös tevékenység különböző helyszíneken. Ezért fontos, hogy próbáljuk elfelejteni a megszokott munkaszervezést, és megismerkedni, átállni a „home office” jellegű megoldásokra, ahol csak lehet.
(Forrás: t3n.de)