A gyerkőcök nem esznek meg akármit
Amikor a csemetékről van szó, jóval árnyaltabbá válik a helyzet, ugyanis számos gyermek rendkívül válogatós étkezés terén. A zöldségeket messziről elkerülik, a gyümölcsökkel sem ápolnak túl fényes viszonyt, és általában a csokis keksz okozza a legnagyobb boldogságot. A Naturize Sport Junior Plus és Junior Plus terméke pont arra hivatottak, hogy még a nem jó evő gyerekek is könnyedén jussanak hozzá értékes tápanyagokhoz.
A legtöbben tisztában vagyunk azzal, hogy a fehérjék építőkövei az aminosavak, az esszenciális változatokat pedig csak kívülről, különféle táplálékok formájában tudjuk bevinni. Ez alól a gyermekek sem képeznek kivételt.
Egyáltalán nem mindegy, hogy a szervezetük milyen léptékben fejlődik, mennyire ellenálló a külső behatásokkal szemben, milyen erős az immunrendszerük, az állóképességük és az izomzatuk. Ez az eredmény abszolút meglátszik a közösségi életben, hiszen egyesek minden szezonban ágynak dőlnek, míg mások gyakorlatilag sosem betegek.
Lényeges, hogy türelemmel közelítsük meg a témát, és próbáljuk megértően kezelni a gyerekek hozzáállását, mivel ha túl vehemensek vagyunk, ők sem kooperálnak velünk szívesen az étkezés kapcsán.
Tegyük színesebbé a táplálkozást!
Nem titok, hogy az lenne a legcélszerűbb, ha a sokszínű étkezés révén vinnék be az optimális mennyiségű ásványi és tápanyagot kortól és nemtől függetlenül. Ugyanakkor a mai diétatrendek és eljárások okán egyre nehezebb elegendő, jó minőségű fehérjét fogyasztani, míg a szénhidrátok és zsírok sokkal nagyobb mennyiségben lelhetők fel az étrendünkben.
Törekedjünk az egyensúlyra, és igyekezzünk megbízható forrásból beszerezni az alapanyagainkat. Bátran kísérletezzünk újféle receptekkel, tapasztaljunk meg eddig ismeretlen ízeket vagy ételkombinációkat.
Ha biztosra szeretnénk menni, támogathatjuk szervezetünket hatékony étrend-kiegészítőkkel is, melyek nem tartalmaznak mesterséges adalékokat vagy allergéneket. A fermentált, csíráztatott magőrlemények valódi “hiperfoodnak” számítanak, melyek ízletesek is lehetnek.
Tényleg drága egészségesen élni?
Amikor az egészségesebb opciókat nézegetjük a polcokon, azt érezhetjük, hogy minden vagyonunkat ezekre kell költeni, ha tudatosabban szeretnénk táplálkozni. Mindazonáltal, ha megválogatjuk az összetevőket, odafigyelünk a bevitt táplálékok minőségére, és kialakítunk egy rendszert az étkezésben, sokkal jobban járunk.
Gondoljunk csak a sok gyorséttermi látogatásra, a “csak beugrom a boltba egy kis nasiért” pillanatokra vagy az állandó éhségérzetre. Ha az ételeink nem szolgálnak minket, jóval komolyabb kiadásokra számíthatunk. Épp ezért minden szempontból megéri megfontoltan és okosan választani.