A felelősségteljes biztosítás és a fenntarthatóság az ESG tükrében

A felelősségteljes biztosítás koncepciója nem új keletű. Vannak olyan cégek a piacon, akik élen járnak ebben, mivel törekszenek arra, hogy a fenntarthatóságot beágyazzák az alapvető üzleti folyamataikba. Ezzel pozitív példát is mutatnak az iparágnak, mind környezeti, mind pedig társadalmi szempontból.

Mi az az ESG?

Az ESG a pénzügyi megfontolásokon túlmutató társadalmi, környezeti és kormányzati kockázatokat és lehetőségeket jelenti. Témái az emberi jogok, a munkaerő jóléte, a környezet- és éghajlatváltozás, valamint a helyi közösségekre gyakorolt hatások.

A vállalkozásoknak érdemes foglalkozniuk ezekkel a területekkel, mert ha nem jól azonosítják az ESG-kockázatokat, az jelentős hatással lehet a cégekre. Egy biztosító tekinthet ezekre a kockázatokra lehetőségként is, és befektethetnek olyan vállalkozásokba, melyek például előnyben részesítik a megújuló energiákat.

A fenntarthatóság termékekben és szolgáltatásokban

Az olyan innovatív megoldásokat kereső biztosítók, mint az Allianz Hungária a jövőben számos zöld terméket és szolgáltatást tervez kidolgozni. Elkötelezettek az ESG-témák kezelése iránt, hogy beágyazhassák minden tevékenységükbe és folyamataikba, kezdve a biztosítási megoldásaikba, de érintve a befektetési és a vagyonkezelési termékeiket is. Nézzük meg ezeket kicsit közelebbről is!

Fenntarthatóság a biztosításban

A fenntartható jövő érdekében szükség van olyan innovatív megoldásokra, melyekkel a biztosítók kezelni tudják az ügyfeleik éghajlatváltozásból fakadó, vagyonukra irányuló kockázatait. Az Allianz Hungária például épp ezért már be is építette az ESG-szempontokat a biztosítási üzletágukba, így felkészülten tudják támogatni a fenntartható fejlődést.

Fenntarthatóság a befektetésben

A felelősségteljes, fenntarthatóságra törekvő biztosítók úgy fektetik be pénzeszközeiket, hogy azzal tartós pozitív hatást gyakoroljanak a társadalomra és a környezetre. A kockázatok kezeléséhez elengedhetetlen az ESG-menedzsment, így ezeket a szempontokat minden befektetésnél érdemes megvizsgálni.

A vagyonkezelés fenntarthatósága

Maradva az Allianz Hungáriánál és annak anyacégénél, két nagy vagyonkezelő üzletáguk is van, melyek 2020-ra már 205,5 milliárd euró értékben kezeltek eszközöket. Így a világ egyik legnagyobb, egyben legaktívabb vagyonkezelőjévé váltak, ami lehetővé tette számukra, hogy ESG-kompatibilis és egyben felelős befektetési megoldásokat kínáljanak.

A lakossági alapok befektetőitől kezdve az intézményi ügyfelekig, igen széles a partnereik listája. Kiterjedt skálán mozognak a termékeik és megoldásaik, immár az ESG-t és a fenntarthatóságot is figyelembe véve.

Az üzleti lehetőségeik bővítése szempontjából bőven van potenciál a felelősségteljes és innovatív megoldásokban, melyekkel hozzájárulhatnak a fenntartható, alacsony szén-dioxid-kibocsátású jövőhöz.

Véleményvezér

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt

Megbukott az Elon Musk által támogatott legfelsőbb bírójelölt 

A választásnak hatalmas tétje volt, kié lesz a többség a wisconsini legfelsőbb bíróság testületében.
Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo