A felelősségteljes biztosítás és a fenntarthatóság az ESG tükrében

A felelősségteljes biztosítás koncepciója nem új keletű. Vannak olyan cégek a piacon, akik élen járnak ebben, mivel törekszenek arra, hogy a fenntarthatóságot beágyazzák az alapvető üzleti folyamataikba. Ezzel pozitív példát is mutatnak az iparágnak, mind környezeti, mind pedig társadalmi szempontból.

Mi az az ESG?

Az ESG a pénzügyi megfontolásokon túlmutató társadalmi, környezeti és kormányzati kockázatokat és lehetőségeket jelenti. Témái az emberi jogok, a munkaerő jóléte, a környezet- és éghajlatváltozás, valamint a helyi közösségekre gyakorolt hatások.

A vállalkozásoknak érdemes foglalkozniuk ezekkel a területekkel, mert ha nem jól azonosítják az ESG-kockázatokat, az jelentős hatással lehet a cégekre. Egy biztosító tekinthet ezekre a kockázatokra lehetőségként is, és befektethetnek olyan vállalkozásokba, melyek például előnyben részesítik a megújuló energiákat.

A fenntarthatóság termékekben és szolgáltatásokban

Az olyan innovatív megoldásokat kereső biztosítók, mint az Allianz Hungária a jövőben számos zöld terméket és szolgáltatást tervez kidolgozni. Elkötelezettek az ESG-témák kezelése iránt, hogy beágyazhassák minden tevékenységükbe és folyamataikba, kezdve a biztosítási megoldásaikba, de érintve a befektetési és a vagyonkezelési termékeiket is. Nézzük meg ezeket kicsit közelebbről is!

Fenntarthatóság a biztosításban

A fenntartható jövő érdekében szükség van olyan innovatív megoldásokra, melyekkel a biztosítók kezelni tudják az ügyfeleik éghajlatváltozásból fakadó, vagyonukra irányuló kockázatait. Az Allianz Hungária például épp ezért már be is építette az ESG-szempontokat a biztosítási üzletágukba, így felkészülten tudják támogatni a fenntartható fejlődést.

Fenntarthatóság a befektetésben

A felelősségteljes, fenntarthatóságra törekvő biztosítók úgy fektetik be pénzeszközeiket, hogy azzal tartós pozitív hatást gyakoroljanak a társadalomra és a környezetre. A kockázatok kezeléséhez elengedhetetlen az ESG-menedzsment, így ezeket a szempontokat minden befektetésnél érdemes megvizsgálni.

A vagyonkezelés fenntarthatósága

Maradva az Allianz Hungáriánál és annak anyacégénél, két nagy vagyonkezelő üzletáguk is van, melyek 2020-ra már 205,5 milliárd euró értékben kezeltek eszközöket. Így a világ egyik legnagyobb, egyben legaktívabb vagyonkezelőjévé váltak, ami lehetővé tette számukra, hogy ESG-kompatibilis és egyben felelős befektetési megoldásokat kínáljanak.

A lakossági alapok befektetőitől kezdve az intézményi ügyfelekig, igen széles a partnereik listája. Kiterjedt skálán mozognak a termékeik és megoldásaik, immár az ESG-t és a fenntarthatóságot is figyelembe véve.

Az üzleti lehetőségeik bővítése szempontjából bőven van potenciál a felelősségteljes és innovatív megoldásokban, melyekkel hozzájárulhatnak a fenntartható, alacsony szén-dioxid-kibocsátású jövőhöz.

Véleményvezér

Hűtlen kezeléssel vádolja Pokorni Zoltán volt fideszes polgármestert utóda

Hűtlen kezeléssel vádolja Pokorni Zoltán volt fideszes polgármestert utóda 

Pokorni Zoltán annak idején kéz levágást ígért azoknak, akik lopnak.
Az Orbán-kormányt gyanúsítják a kárpátaljai templom elleni támadással

Az Orbán-kormányt gyanúsítják a kárpátaljai templom elleni támadással 

Orosz-magyar közös titkosszolgálati akció?
A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo