A Fidesz-KDNP az uniós források hasznos, gyors és egyszerű felhasználását tervezi. Az Új Széchenyi-tervben az uniós forrásokat átcsoportosítaná a növekedéspárti, munkaközpontú gazdaságpolitikát szolgáló területekre.
A Magyar Szocialista Párt programjában felsorolja az európai uniós források felhasználására kidolgozott 2004-2006. évi I. Nemzeti Fejlesztési Tervben, illetve a 2007-2013. közötti időszakra szóló Új Magyarország Fejlesztési Tervben eddig megvalósított fejlesztéseket, és a továbbiakban is számol az uniós forrásokkal a tervezett beruházásoknál.
A Jobbik programjában arról szól, hogy a Magyarországra érkező uniós források nagy része nem jut el a hazai vállalkozásokhoz, hanem az itt lévő multinacionális cégekhez kerül. A párt az uniós finanszírozású pályázati rendszereket, eljárásokat ügyfélbaráttá alakítaná. Céljuk, hogy az uniós pénzek az ország érdekében és a hazai gazdasági szereplőkön keresztül hasznosuljanak.
A Lehet Más a Politika (LMP) az Új Magyarország Fejlesztési Terven belül növelné az energiacélú fejlesztések arányát, ami jelenleg mindössze 1,6 százalék, és a következő uniós költségvetési periódusban létrehozná az önálló, legalább 1.000 milliárd forint forrással rendelkező energetikai operatív programot.
A Civil Mozgalom programjában a vállalkozások támogatásánál jelzi: a pályázati dokumentációkat úgy egyszerűsítenék, hogy azokat maguk a vállalkozások is kitölthessék és elektronikusan benyújthassák.
A Magyar Demokrata Fórum (MDF) programjában a hazai vállalkozói osztály felzárkózási esélyeinek javítása kapcsán azt említi meg, hogy kisméretű, tudásalapú kereskedőházakat hoznának létre, amelyek szolgáltatást nyújtanának a kis- és középvállalkozásoknak, egyebek között az uniós pályázatokon való részvételhez.