Ha nem vigyáz, a pénze bánja!

A rosszindulatú támadások során a vállalatok 36 százalékát érte anyagi veszteség, amelyhez még hozzájön a károsodott eszközök többletköltségei is. Ezt tovább nehezíti az a tényező, hogy rosszindulatú támadások esetén az áldozatok mindössze 39 százaléka tudta visszaszerezni elvesztett adatait, míg 61 százalékuk soha nem látta viszont féltve őrzött információit.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Komoly károkat okozhat egy kibertámadás - Kép: SXC

Sokan úgy gondolják, sajnos tévesen, hogy a rosszindulatú vírusok jelenléte nem okoz gondot, azon kívül, hogy lassítják a számítógépet vagy olykor összeomlik néhány weboldal. Azonban az igazság az, hogy a rosszindulatú támadások már régóta nagy károkat okoznak, amelyeknek összege súlyos forintokban mérhető. Például egy sikeres online banki felület támadása esetén, a bűnözők hozzáférhetnek a felhasználó megtakarításaihoz, legyen szó bármekkora összegről. Ráadásul mindinkább a kkv-k a támadások célpontjai.

A Kaspersky Lab és a B2B International közös 2013-as felmérése szerint a vállalatok 17 százaléka fizetett már azért egy harmadik félnek, hogy megjavítsák a kibertámadás során megsérült eszközét. Továbbá az áldozatok 10 százalékának kellett fizetnie azért, mert elvesztette az adatait, míg 9 százalékuknak alkatrészt kellett cserélni és 5 százalékuknak teljesen új készüléket kellett vásárolni a sikeres kiberbűnözésnek köszönhetően. (Az okostelefonokat sem védjük, pedig kellene!)

Azonban, ahogy a riport is rávilágít az európai áldozatok 14 százalékának adatai helyrehozhatatlanul károsodtak, míg 47 százalékuk csak részben tudta visszaállítani az elveszett adataikat. A válaszadók több mint negyede (27%) szenvedett már el legalább egy rosszindulatú támadást az elmúlt 12 hónapban, ami igen jelentős szám, de nem meglepő. Hiszen a szakemberek több mint 200 000 új mintát azonosítanak minden egyes nap, ami jelentős növekedést jelent, az előző év 125 000-es értékhez képest és akár egy nyilvános wi-fi használata is veszélyes lehet.

A felmérés eredményei megerősítik azt a tényt, hogy alapvető fontosságúvá vált az online kapcsolattal rendelkező eszközeink védelme, valamint a proaktív védelem. A rosszindulatú vírusok észlelése és blokkolása kulcsfontosságú tényező az antivírus technológiák között. A pénzügyi veszteségek elkerülése érdekében használjunk minden esetben antivírus megoldást, amelyeknek köszönhetően elkerülhetjük a kellemetlen meglepetéseket.

Legfőbb kockázat: a munkavállaló
A hazai vállalatvezetők az újmédia-eszközök tekintetében a munkavállalót tekintik a legfőbb kockázatnak: akár a vállalat hírneve és biztonsága is elbukhat egyetlen munkavállaló online viselkedésén, az adatszivárgás pedig súlyos gazdasági károkat okozhat.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo