A számítógéphez illegális hozzáférést biztosító hátsó ajtó úgy jött létre, hogy az RBCalc.exe program minden látható jel nélkül négy futtatható fájlt helyezett el a felhasználó számítógépén, majd egy rootkit segítségével elrejtette a műveletet. Miután ez megtörtént, az eszköz írója hozzáférhetett a felhasználó számítógépén tárolt, különböző online pókerweboldalakra - például a Partypoker, Empirepoker, Eurobetpoker és Pokernow oldalakra - érvényes bejelentkezési információkhoz. Miután a hacker megszerezte a felhasználó belépési kódjait, önmaga ellen játszhatott pókert, úgy hogy az ellopott adatokkal szándékosan veszített, saját nevében pedig begyűjtötte a nyereményt.
"Az online póker egyre nagyobb népszerűsége miatt a rosszindulatú programok írói felfedezték az internetes szerencsejátékokban rejlő pénzkereseti lehetőséget. A Rakeback Calculator ügy jelentősége az, hogy a rootkit segítségével elkövetett csalást - bár tudtán kívül - egy legális webhely tette lehetővé" - mondta el Kimmo Kasslin, az F-Secure adatbiztonsági laboratóriumának kutatója. "A rosszindulatú kódok írói egyre jobban ismerik a szokványos vírusvédelmi és behatolási technikákat, és folyamatosan keresik az új lehetőségeket.
Miután az F-Secure felfedezte a kártevőt, a Checkraised.com eltávolította weboldaláról a kártékony programot, és hivatalos közleményben kérte felhasználóit, hogy változtassák meg a pókerweboldalakra szóló jelszavaikat, továbbá ismertette a kártevő kézi eltávolításának lépéseit. A Checkraised.com által kiadott teljes állásfoglalás ezen a címen érhető el.
Az F-Secure azt ajánlja azoknak a felhasználóknak, akik a checkraised.com weboldalról letöltötték és futtatták az RBCalc.exe programot, hogy azonnal ellenőrizzék rendszerük fertőzöttségét.