A Sophos biztonsági cég szerint mára az USA minden harmadik weblapja hordoz valamilyen rosszindulatú kódót, valamint több spam-mal bombázzák a világot, mint bármely más ország. A Sophos becslései szerint az úgynevezett malware-rel fertőzött oldalak száma ráadásul, a hihetetlenül gondatlanul kezelt amerikai szájtoknak köszönhetően körülbelül 5000 új címmel "gazdagodik" naponta.
A malware egy olyan veszélyes szoftver-csoport, amelynek célja a számítógépes rendszer működésének megzavarása, vagy sebezhetővé tétele. A legtöbb e-mailhez csatolva érkezik, vagy egy ártalmatlan program mellé tett trójaiként. Mindegyik malware-nek megvan a maga speciális funkciója, ami a megzavarástól az információlopásig vagy a vezérlés átvételéig terjedhet.
A cég megjegyzi, hogy sajnos az internet mára a legkönnyebb útját jelenti a bűnözésnek. Elképesztő mértékben megemelkedett a száma azoknak az oldalaknak, melyek mindenféle kontroll nélkül működnek, valamint azoké, akik ezen nem szabályozott oldalakat látogatják. Alkalmazásokat töltenek le, vagy videókat cserélgetnek illetve néznek, mindenféle biztonsági hitelesítés nélkül. Nagyban rontja a helyzetet az is, hogy a céges géphasználat általában semmilyen formában nincs szabályozva, a munkatársak többnyire a saját érdeklődésük szerint kalandoznak az oldalakon.
Természetesen ezeket a gyengeségeket az internetes bűnözők különféle, meg-meg újuló módszerekkel a maguk javára fordítják. A felhasználók figyelmét kijátszva igen finom, alig észrevehető technikákkal élnek, mára nem közvetlenül e-mailben, csatolva küldik a fertőző programokat, hanem egy egyszerű hívogató linkkel csalogatnak át a rosszindulatú programot tartalmazó oldalra, illetve maga link tartalmazza a fertőzést. Az ilyenkor letöltődő adatállomány már, persze szépszámú egyéb kártékony programmal "gazdagítja" a gépet.
A cikk forrása: BBC.co.uk