Új Generációs internet és Cisco Hálózati Akadémia

A Cisco Systems a házigazdája annak a hat európai városban zajló konferenciasorozatnak, amelynek témája az internet jövőbeni szerepe az oktatásban. A Budapesten ma megnyílt regionális szakmai konferencia a nemzeti kutatási hálózatok, egyetemek, főiskolák és kutatóintézetek műszaki vezetőinek nyújt lehetőséget, hogy véleményt cseréljenek az internetes technológiák jövőjéről, a jövő internetjének architektúrájáról, valamint szerepéről a kutatás és a felsőoktatás területén. A konferencián 5 ország több mint 60 szakembere vesz részt.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Az 1990-es évek elején az internet egyetemek közötti összeköttetést biztosító hálózatként indult világhódító útjára. Egy évtizeddel később, a technológiai fejlődésnek köszönhetően a virtuális osztálytermek, az e-Learning, az országhatárokat átívelő nemzetközi kutatási hálózatok már valósággá váltak. Az Új Generációs internet mindazon technológiai fejlesztések összefoglaló megnevezése, melyek lehetővé teszik a korábbinál jóval összetettebb, nagy sávszélességet igénylő multimédiás alkalmazások igénybevételét a távoktatásban, a gyógyításban, valamint közös kutatási projektek esetében. Az együttműködő kutatók virtuális laborokban dolgozhatnak, az egyetemi hallgatók távoli intézmények előadásain vagy távoktatási programjaiban vehetnek részt, az orvosok on-line diagnózisokat állíthatnak fel, míg az egyetemi könyvtárak video szervereiről video-alapú tananyagok, így előadások és egyéb oktatási anyagok is letölthetőek lesznek. Az Új Generációs hálózatok előnyei a nagy sebesség, a multicasting (információk – például video anyagok - meghatározott felhasználói csoportokhoz való továbbítása a hálózaton) támogatást és Quality of Service garanciát nyújtó nagy teljesítményű gerinchálózati infrastruktúra, valamint a korlátlan számú felhasználóra és eszközre való skálázhatóság.

1998-ban indult a Cisco Systems Hálózati Akadémia (CNA) programja, melynek célja hogy aktívan közreműködjön a hálózati szakemberek képzésében, áthidalva a piacon mutatkozó komoly munkaerőhiányt. Ma már 42 akadémián több mint 600 hallgatót képez a CNA. További akadémiák nyitását is tervezik, különösen azután, hogy 2001. második félévétől az Oktatási Minisztériummal aláírt megállapodás keretében a CCNA (Cisco Certified Network Associate) tananyag állami elismerést kapott, a nemzeti képzés része lett. A Budapesti Műszaki Főiskolával együttműködve a Cisco a CCNP (Cisco Certified Network Professional) oktatás elindítását is tervezi, amely már felsőfokú képzésnek minősül.
számára.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo