"A tudásközpont pontosan azt az irány testesíti meg, amely az ország számára a legtöbb kitörési pontot adhatja: magas hozzáadott értéket képviselő, magasan képzett szakértelmet igénylő, a felsőfokú szakképzésre, az egyetemi környezetre épülő projektek egy idő után regionális lehetőséget is megnyithatnak az ország előtt." - kommentálta az eseményt Dr. Beck. - " A HP Magyarország azért is tartotta fontosnak a projektben való meghatározó részvételt, mert a hazai leányvállalat szolgáltatási, rendszerintegrációs szaktudása, tapasztalatai remekül illeszkednek a Tudásközpont irányultságához, céljaihoz."
A Tudásközpont a komplex információs rendszerek tématerületen, négy tudományos kutatási programfőirányt (Fejlesztési módszertan és keretrendszer, Elosztott és beágyazott rendszerek, IT-biztonság és minőség, Ember-gép kapcsolat) jelölt ki. A Tudásközpont menedzsmentje az ipari partnerekkel közösen az egymással összefüggő kutatás-fejlesztési főirányokban négy alkalmazásfejlesztési és innovációs projektcsoportot jelölt ki, melyben téma-fókuszált, konkrét és a globális piacon is értékesíthető, szellemi értéktöbbletet tartalmazó termékek és szolgáltatások létrehozása a cél.
Az alkalmazásfejlesztési projektcsoportok az alábbiak:
- e-Dokumentum
- Köztesréteg, Tudásbázis és Grafikai Alkalmazások
- e-Biztonságfejlesztés
- GRID és Biztonsági Labor
Az értékesíthetőség szempontjából az első eredmények mintegy 1500 mérnökhónap humánerőforrás kapacitással, 14 alkalmazásfejlesztési projektben, a világpiacon is értékesíthető termékekben és szolgáltatásokban öltenek majd testet.