Törd fel a Pentagont, aztán a hadsereget, na meg a légierőt!

A Pentagon pályázatokat hirdetett biztonsági rések feltárására portáljain – a hekkerek százával találtak hibákat és tették zsebre a busás jutalmat. A pályázatokat most a Védelmi Minisztérium belső portáljaira is kiterjeszthetik.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Az amerikai törvények szigorúan tiltják és büntetik, ha hekkerek – akár csak pusztán biztonsági hibák feltárására is – behatolnak védett számítógépes rendszerekbe. Így igencsak meglepő volt, amikor a Védelmi Minisztérium még tavaly tavasszal “Törd fel a Pentagont!..” címmel meghívásos pályázatot írt ki egyes nyilvános portáljai biztonsági réseinek felderítésére.

A meghívásos pályázaton előre ellenőrzött biztonsági cégek, szakértők indulhattak. Huszonnégy napot kaptak a kutatásra és egy gyenge hónap alatt nem kevesebb, mint 138 rést találtak a portálokon, 58 hekker tehette zsebre a jutalmakat, egyikük 15.000 dollárt, mindjárt több hiba jelzéséért.

A Pentagon épülete Washingtonban Kép: wired

A sikeres kezdet után következett 2016 őszén a hasonló, “Törd fel a hadsereget!...” pályázat, a fegyvernem ugyancsak nyilvános portáljainak beható vizsgálatára. Abban már a legális hekkerek százai vettek részt, száznál több biztonsági rést sikerült feltárniuk s átvehették a tiszteletdíjat. Miután az első pályázatok lezárása után is érkeztek még jelzések, úgy döntöttek, nem szabnak határidőt. Ez igencsak bevált: az elmúlt 12 hónapban 650 hekker jelzett csaknem 3.000 további kockázatot.

Így kerülnek legérzékenyebb adataink a bűnözőkhöz
Egy észrevétlen pillantás a vállunk fölött a monitorunkra vagy a telefonunk kijelzőjére, és máris a legértékesebb adataink kerülhetnek veszélybe. Bizalmas információk, jelszavak, szakmai titkok: a nyilvános helyeken, sőt a munkahelyünkön is áldozattá válhatunk. Nyaraláskor és munka közben is érdemes védekeznünk: a Ponemon Intézet 3M által szponzorált felmérése szerint 10-ből 9-en tapasztalták már, hogy belenéztek a laptopjukba, amikor nyilvános helyen dolgoztak.
Időközben, nyár elején elindult a “Törd fel a légierőt!...” pályázat is, amelyen vagy 130.000 dollárt fizettek ki 207 sikeres pályázónak. A rendhagyó módszer segítségével a Pentagonnak sikerült már biztonsági rések ezreit megszüntetnie, köztük több, mint száz kritikus behatolási lehetőséget. Az utóbbiak között voltak kód- és azonosítás-feltörők, valamint az úgynevezett SQL-kód, amellyel be lehet hatolni egy portál bizalmas adattárába.

A sikeres pályázatok tükrében a Pentagon úgy döntött: negyedévenként ír ki ilyen pályázatokat, egyúttal megbízást adott saját, érzékenyebb portáljainak átvizsgálására is. Más kormányintézmények, köztük a belbiztonsági tárca, hasonló pályázatok kiírására készülnek. (WIRED)

 

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo