A HP az alább néhány tippet ajánl a számítógépes munka felgyorsítására. Korábban a laptopok akkumulátorának élettartalmának növeléséről olvashattak.
Forgassa vissza az órát: Ctrl+Z
Tegyük fel, hogy terjedelmes táblázatot kell készítenie. Több forrásból, órákon át gépeli bele az adatokat, és közben biztosan elüt majd néhány számot, amit később vesződséges munkával kell kijavítania.
A Ctrl+Z billentyűkombinációval megspórolhat magának némi időt és frusztrációt. Kiváló megoldás az időmegtakarításhoz: ha megismerte, nem fogja érteni, hogyan létezhetett eddig nélküle. A hibás művelet visszavonásához nyomja le egyszerre a Control és a Z billentyűt. Ez különösen akkor nagyszerű megoldás, ha rossz adatot másolt a Microsoft Excel fájlba, vagy véletlenül kitörölt egy bekezdést a Microsoft Word dokumentumból.
Egyszerű váltás a kis- és nagybetűk között: CTRL+SHIFT+A
Az egyik legidőigényesebb gyakori feladat, amikor egy prezentáció vagy üzleti ajánlat elkészítésekor nagybetűs helyett kisbetűsre kell alakítani a szöveget vagy fordítva.
Ahelyett, hogy újragépelné a címet, mondatot, bekezdést vagy akár az egész oldalt, jelölje ki a megváltoztatni kívánt szavakat, majd nyomja le együtt a Control, a Shift és az A billentyűt - és máris megtörténik a kis-nagybetűs váltás.
Minimalizálás: Windows billyentyű+M
Egy mozgalmas napon gyakran előfordul, hogy egyszerre tíz vagy még annál is több ablak van nyitva üzleti noteszgépen vagy asztali PC-jén. Ilyenkor nehezen lehet hozzáférni az asztalhoz, hiszen először minden egyes ablakot külön le kell kicsinyíteni. De a Windows és az M billentyű együttes lenyomásával egyetlen szempillantás alatt az összes ablak kis méretűre alakítható.
Ez nem csak multitasking idején roppant hasznos, hanem akkor is, amikor egy laza napon a főnök váratlanul az irodába lép.
Amikor állni látszik az idő: Ctrl+Alt+Del
A régebbi PC-ken le-lefagynak az alkalmazások és ilyenkor várni kell, amíg a PC kijavítja a hibát. A Word például le szokott fagyni sérült vagy a régi gép által nem olvasható, új formátumban íródott dokumentum megnyitásakor. Ez kétszeresen is frusztráló, ha épp határidős munka idején történik.
Ebben a helyzetben hasznos a Control+Alt+Delete kombináció, amellyel a felhasználó rögtön a Feladatkezelőbe léphet és ott azonnal leállíthatja és újraindíthatja a lefagyott alkalmazást.
Ez a praktikus kombináció a számítógép lezárására, a kijelentkezésre, a rendszer leállítására valamint a jelszó megváltoztatására is lehetőséget biztosít.
További gyorsbillentyűk
CTRL+C = másolás
CTRL+X = kivágás
CTRL+V = beillesztés
CTRL+A = az összes kijelölése
CTRL+ESC = a Start menü megnyitása, ahol nyílgombok segítségével ki lehet választani a kívánt menüpontot
F1 = súgó
F2 = elem átnevezése
F3 = az Összes fájl keresése párbeszédablak megnyitása
ALT+F4 = aktuális ablak bezárásva vagy a futó programból való kilépés
SHIFT-F4 = a Wordben adott előző keresési parancs automatikus megismétlése
F5 = képernyőfrissítés
ALT-F6 = váltás több ablak között egy programon belül
F10 = a menüsor aktiválása az aktív programban
SHIFT-DEL = elemek végleges törlése
A fenti billentyűkombinációkkal több feladatot végezhet el rövidebb idő alatt!