Jolyon Barker, a Deloitte Technológia, Média és Telekommunikáció (TMT) munkacsoportjának vezetője ezt a következőképpen fogalmazza meg: "2010-ben egy tipikus nap valószínűleg nem sokban fog különbözni a mai naptól. Nem holografikus TV-t fogunk nézni, nem repülő autóban fogunk munkába járni, mint ahogy a filmek előrevetítik, ugyanakkor a technológia sokkal nagyobb szerepet fog játszani mindennapi életünkben, mint korábban bármikor - az autótól az iskoláig, a nappalitól az irodáig és tulajdonképpen mindenhol a legújabb technológiákat felhasználva éljük majd mindennapjainkat."
"A napjainkban létező technológiák - a mobiltelefonoktól az asztali számítógépekig - változatlanul domináns szerepet fognak játszani, ugyanakkor ezek mellett egyre több kiegészítő eszközt is fogunk használni. Ahogy az összekapcsolhatóság egyre elterjedtebbé és a tartalom egyre digitalizáltabbá válik, gyakorlatilag bárhol, akár utazás közben is hozzá lehet férni a szolgáltatásokhoz és tartalmakhoz.
Határok elmosódnak
"A TMT teljesen be fogja hálózni a mindennapjainkat. A munkahely határai elmosódnak, mind társadalmi, mind pedig földrajzi értelemben. Az off-shore társaságok alkalmazása, a távmunka és a virtuális munkacsoportok tovább terjednek, megszokottá válnak. Ennek eredményeként a kommunikáció egyetemesebb lesz, a munka és a magánélet közti határ még inkább eltűnik."
"A kommunikációban alkalmazott eszközök száma exponenciálisan növekszik, bár a fogyasztók továbbra is a számukra legmegfelelőbb, igényeiket legjobban kielégítő termékek szűk csoportját fogják választani. Az e-mail jelentősége, és népszerűsége tovább növekszik, ennek ellenére változatlanul a hangátvitel (ezen belül is a mobil hangátvitel) lesz az árbevétel legjelentősebb forrása. Az évtized végére a föld lakosságának fele használ majd valamilyen telekommunikációs szolgáltatást."
"2010-re az oktatás gyorsan - és esetenként ellentmondásos módon - át fogja venni a technológiai újdonságokat. A digitális táblák, a szülői extranet és a távoktatás általánossá válik, ezzel egyidejűleg azonban a puskázás is egyszerűbb lesz.
Vezeték nélkül
"A vezeték nélküli technológiák megkönnyítik a vizsgázó diákok közti kommunikációt; a keresőprogramok fejlődése a plagizálást is elősegíti. Továbbá, az új technológiai alkalmazások, mint például az iskolai, órai munkát kézi számítógépre érkező műsorszórás (podcast), az online jegyzetelés és más elektronikus segédanyagok használata a diákokban azt az érzetet keltheti, hogy nem szükséges a tanórákon részt venni."
"Az oktatás is részben áthelyeződhet egyes új, otthoni eszközökre, különösen a digitális videomagnóra (DVR). A videojáték-szektor tovább növelheti népszerűségét - a szülők körében is - ha a gyártók konkrét oktatási célt szolgáló játékokat dobnak piacra. A legújabb játékok a testnevelés vagy akár a szellemi tanulás során is használhatók, ugyanis egyre gyakrabban a játékosnak egész testét használnia kell a virtuális karakter irányítása során."
"A figyelemelterelés alternatív eszközei ellenére a televízió továbbra is domináns szerepet fog betölteni a szórakoztatásban, mivel kiváló minőségű, egyre nagyobb plazmaképernyőkön megjelenő, digitális műsorszórással köti le figyelmünket. A személyre szabott (on-demand) televízió és videó népszerűsége is növekedni fog: a műsorok kiválasztása és szórása szintén egyre többféle technológia és eszköz segítségével történik majd. Bár a személyre szabott programok, és az interaktív televíziózás várhatóan nagyobb teret nyer az elkövetkező években, a TV-nézők többsége továbbra is passzív használója lesz az elektronikus médiának."
Internet és kivetített műszerfal
"Az internet népszerűsége is erősen növekszik majd, idővel egyes piacokon bekövetkezhet, hogy átveszi a televízió vezető helyét a szórakoztatásban. A Deloitte felmérése szerint 2010-ig konszolidálódik az internet szerepe a nagy mennyiségű és egyre bővülő tartalom és szolgáltatások forgalmazási felületeként."
"A technológia felhasználási területeinek egyik fontos fejlődési iránya a biztonság, különös tekintettel az utazásra. Fokozatosan elterjednek az autóvezetést támogató robotrendszerek, amelyek figyelmeztetik a vezetőt az esetleges veszélyekre, és adott esetben - ha a körülmények megkívánják - át is veszik a sofőrtől a kormányzást és fékezést. A kivetített műszerfal (head-up display - HUD) a legfontosabb információkat a szélvédő felületén jeleníti meg, így lehetővé válik, hogy a vezető mindvégig az úton tarthassa a szemét. Az érintésre épülő rendszerek a sofőrök tapintását felhasználva adnak figyelmeztetéseket, sőt akár fel is ébresztik az elbóbiskoló vezetőt. Az autókban elterjed a műholdas navigációs rendszerek hangfelismeréssel történő irányítása, valamint a szövegfelolvasó rendszerek, amelyekkel lehallgathatók az e-mail üzenetek."