Milyen nyomtatót vegyünk?

Kisebb irodába, otthoni munkára a legegyszerűbb és legolcsóbb választás a multifunkciós készülék. Ez ugyan nem teljesíti a legjobb minőségű lézernyomtató szintjét, ám a legtöbb irodai feladatot könnyen megoldja.

A kiadásokra nem annyira érzékeny beszerzők a lézernyomtatót részesítik előnyben nagy munkabírása és legjobb minőségű nyomtatási képessége miatt. Az összes irodai "papírfeladatot" egyelőre viszont csak a tintasugaras gépek képesek teljesíteni, lehet velük szöveget és fotót nyomtatni, szkennelni, faxolni és másolni is, bár ez utóbbit a szkennelés-nyomtatás módszerével csupán. Nagy mennyiségű munkára azonban nem érdemes használnunk, ugyanis lassabb és drágább velük sok száz vagy éppen ezer oldalt kinyomtatni.  

A világháló egyik legnagyobb és legkritikusabb oldalának tartott CNET tesztje alapján a multifunkciós gépek kategóriájában a Canon Pixma MP780 (ára nagyjából 70 ezer forint nettó) tízből 7,3 pontot, HP OfficeJet 7410 (ára nagyjából 110 ezer forint nettó) 8 pontot, a Lexmark X7170 (nettó 40 ezer forint körül) 6,2 pontot kapott.  Természetesen egy tucatnyi gyártó számos készülékéből választhatunk, a magasabb árfekvésű nyomtatók pedig kis irodai környezetben több gép vezeték nélküli kiszolgálására is alkalmasak.

Hogyan válasszunk?

  • Otthoni felhasználó

Otthon ha ez lehetséges, mindent elvárunk egy nyomtatótól. Az eszköz mindenre képes kell, hogy legyen: egy gyors egyoldalas nyomtatásra, néha szép, színes képeket szeretnénk, nagy ritkán pedig egyetemista lányunk 120 oldalas jegyzetét is ki kell printelnünk. Ebben az esetben (ha idegenkedünk a mindent-egyben multifunkciós készülékektől) akkor egy egyszerűbb, színes tintasugaras lehet az optimális választás. Ilyen hardver például a Canon PIXMA IP4000 (30 ezer forint nettó körül), a Business Inkjet 1200D (40 ezer + áfa körül) vagy a HP Deskjet 6840 (szintén 40 ezer forint nettó körül). Ezek a készülékek olcsók, bár lassúak. Ennek alternatívája egy drágább multifunkciós készülék (lásd feljebb) vagy az, hogy két készüléket veszünk: egy gyors lézernyomtatót szövegek nyomtatására és egy színes tintasugarasat fotók nyomtatására.

  • (Kis)vállalkozás

A kisebb irodák kiszolgálására a legáltalánosabb megoldás a multifunkciós készülék. irodai használatra érdemes nem a legolcsóbbat venni, a minőség és a sebesség mellett azért sem, mert nehézkes például a fénymásolás. Akadnak viszont középkategóriás gépek, amelyek ADF (auto document feeder, azaz beépített lapadagolóval rendelkeznek), ami mind a szkennelést, mint a fénymásolást megkönnyítik. Ahol van már fénymásoló és fax, egy komolyabb lézernyomtató lehet a megoldás: a CNET ajánlata a Samsung ML 1710 (20 ezer forint körül) középkategóriában a HP LaserJet 1320 (75 ezer nettó körül), a drágábbak közül a Lexmark T430dn (220 ezer forint körül).

Néhány tipp:

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo