Microsoft: 6 milliárd dollár K+F-re

A Microsoft Research Cambridge laboratórium a University of Cambridge területén található, és több mint 80 kutatót foglalkoztat, akik elsősorban a programozási nyelvek, a biztonság, az adatkinyerés, a gépi tanulás, a számítógépes látás, az operációs rendszerek és a hálózatok témakörével foglalkoznak. Újdonságaikkal egy kiállításon találkozhattak az érdeklődők.

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A Microsoft Research and Innovation Fair kiállításon a Microsoft Corporation számos, a vállalat laboratóriumaiban és európai partnereinél jelenleg fejlesztés alatt álló újdonságot mutatott be. A kiállításon megjelenő grafikus, könnyen tanítható, a robotok vezérlését akár Smartphone-ról is lehetővé tevő robotprogramozási nyelv, valamint a többféle, vezeték nélküli megoldás előnyeit dinamikusan egyesítő, nagysebességű kapcsolatot biztosító nyilvános hozzáférési pont technológia önmagában is igazolja, hogy együttműködésen alapuló innovációval megteremthetők a világszintű gazdasági növekedés feltételei. A technika határai egyszerre tágíthatók ki olyan rendkívül szerteágazó területeken, mint a mobil eszközök, a biztonság, az ember-gép kapcsolatok, vagy a következő generációs adathordozók.

A kiállításon Rick Rashid, a Microsoft Research alelnöke és Andrew Herbert, a Microsoft Research Cambridge igazgatója bemutatták az External Research Office-t, amely Európa legkiválóbb kutatóinak erőit egyesítve újabb alkotóelemekkel járul hozzá a mai tudásunk határait feszegető számítástechnikai és tudományos újdonságok következő hullámához. A kutatóintézet három területen igyekszik segíteni a közös európai kutatásokat: új számítási paradigmák, számítástudomány valamint társadalomközpontú alkalmazások. Mindezen kutatási befektetések mellett az External Research Office egy szellemi tőke-fejlesztési programot is vezet, amely a jövő európai tudósainak képzését, szakmai fejlődését és felemelkedését hivatott segíteni. A Microsoft a Microsoft Research Cambridge 1997-es megalapítása óta szinte hagyományosan több mint 100 európai egyetem több mint 2000 hallgatóját és tudósát támogatja különböző juttatásokkal és képzésekkel, ezzel ösztönözve az egyetemi kutatásokat, így az együttműködés keretei már régóta megalapozottak.

A Microsoft bevételének jelentős részét kutatás-fejlesztésre fordítja, ebben a pénzügyi évben 6,1 milliárd dollárt költött alapkutatásokra, új fejlesztések beindítására, technológiák átadására és termékfejlesztésre. A Microsoft Research Cambridge laboratórium a University of Cambridge területén található, és több mint 80 kutatót foglalkoztat, akik elsősorban a programozási nyelvek, a biztonság, az adatkinyerés, a gépi tanulás, a számítógépes látás, az operációs rendszerek és a hálózatok témakörével foglalkoznak.

Véleményvezér

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.
Ömlik az uniós pénz Lengyelországba

Ömlik az uniós pénz Lengyelországba 

Húznak el tőlünk a lengyelek, de nagyon.
Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten

Közeli nagyvárosok, ahol másfélszer többet kereshetsz, mint Budapesten 

Van-e még lejjebb, vagy már a gödör fenekén vagyunk?
Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt

Magyar Péter kiosztotta Orbán Viktort a nyugdíjasok helyzete miatt  

A miniszterelnök magára hagyta a magyar idős embereket.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo