Az első változás, hogy a teljes számhoz képest számottevően csökkent a budapestiek aránya, miközben szignifikánsan növekedett a községi és kisebb mértékben a városi előfizetők súlya, ami azt jelenti, hogy az eddig ellátatlan területek is kezdenek egyensúlyba kerülni a fővárossal. Budapesten belül a pesti külső kerületekben tapasztalható növekedés. A területi struktúrában történt változások szignifikánsan megváltoztatták az ügyfelek végzettség szerinti összetételét is. A diplomások jelentősen felülreprezentáltak ugyanis a budapesti és megyeszékhelyi lakosok körében, míg a községekben az átlagosnál lényegesen több szakmunkást találunk. A városokban az érettségizettek dominanciája jellemző. Céges ügyfeleket legnagyobb arányban Budapesten és a megyeszékhelyeken találunk. A községi előfizetők szinte kizárólag egyéni ügyfelek.
Érdekes az is, hogy három év alatt növekedett a női előfizetők aránya. A 2006-os felmérés során a válaszadók közel háromnegyede férfi volt, azonban arányuk 2009-re 58% alá csökkent. Mindezek mellett csökkent a 8 általános iskolai végzettségűek, valamint a főiskolát és egyetemet végzettek aránya, miközben nőtt a szakmunkás bizonyítvánnyal, valamint gimnáziumi és szakközépiskolai érettségivel rendelkezők aránya. Míg 2006-ban ebbe az utóbbi két csoportba az előfizetők 44%- a tartozott, mára több mint az ügyfélkör felét (52%) szakmunkás végzettségűek és érettségizettek alkotják. A diplomás ügyfelek aránya eközben 51%-ról 46%-ra csökkent.
Egyre több az idősebb előfizető
Növekedett az előfizetők átlagéletkora is. Míg 2006-ban az előfizetők átlagos életkora 37.9 év volt, 2009 januárjában ez a szám 41.05 évre nőtt. Határozott növekedés figyelhető meg a 35-44 év közöttiek és az 55 év felettiek kategóriáiban. Ez nagy valószínűséggel a községi és városi ügyfélszám növekedésnek köszönhető. Figyelemre méltó adat, hogy mára az előfizetők közel kétharmadát (64.41%) a 35 év felettiek alkotják
Az egy főre jutó havi nettó jövedelem tekintetében a legérdekesebb adat, hogy míg 2006-ban a megkérdezettek 85% volt hajlandó válaszolni a jövedelemre vonatkozó kérdésre, idén a csupán 59%-uk vállalkozott erre. Jelenleg a hazai előfizetők körében a becsült átlagjövedelem 87 ezer forint.
Mire használjuk?
A 2006-os felméréshez képest csökkent azon háztartások aránya, ahol az előfizetőn kívül mások is használják az internetet. Három év alatt nem nőtt jelentősen azok száma, akik ügyintézésre vagy vásárlásra is használják a világhálót. A domináns tevékenység továbbra is a levelezés, a kapcsolattartás és az információszerzés maradt.
A háztartások átlagosan majdnem 2 db internetezésre alkalmas számítógéppel rendelkeznek, míg a céges ügyfeleknél átlagosan 7 db számítógépet találunk. Az egyéni előfizetőknél az összes számítógép 70%-a PC és 30% laptop. A cégeknél 60-40%-os ugyanez az arány. A válaszadók 18%-a tervezi, hogy PC-jét laptopra cseréli. A céges ügyfeleknél a cserélni szándékozók aránya lényegesen alacsonyabb.