Az eseményen vezető szakértők osztották meg nézeteiket a mesterséges intelligencia társadalmi elfogadottságáról, gazdasági hatásairól, a mesterséges intelligencia által nyújtott lehetőségekről. A Dr. George Tilesch (alapító, PHI Institute for Augmented Intelligence; vezető MI szakértő, EY AI Confidence), Szabados Levente (vezető tanácsadó, Neuron Solutions; docens, Frankfurt School of Finance and Management), valamint Kovács Gyula (társalapító, ügyvezető, Neuron Solutions Kft.) részvételével zajló kerekasztal-beszélgetés során a globális fejlődési különbségekre is kitértek a szakemberek: míg egyes régiókban, például Ázsiában, a felemelkedés eszközét látják az mesterséges intelligenciában, addig Európában inkább a szabályozási kihívások kerülnek előtérbe.
Dr. George Tilesch, AI tanácsadó szerint: „Míg az AGI (mesterséges általános intelligencia) hosszú ideje a technológiai fejlődés szent gráljaként lebeg a szemünk előtt, valójában a gyakorlati alkalmazások gyorsabb és szélesebb körű elterjedése állít igazi kihívás elé minket. Az AI világszerte terjed, de az általa jelentett lehetőségek és kockázatok mértéke földrajzi és társadalmi különbségeken múlik. Az információs tér robbanásszerű növekedésével és az open-source rendszerek elterjedésével új szintre lépünk, ahol a dezinformáció és a kontroll kérdései új kihívásokat hoznak.”
A PHI Institute for Augmented Intelligence alapítója a beszélgetés során rávilágított arra is, hogy bár a fejlesztések célja kezdetben az általános AI elérése volt, mára egyre inkább világossá válik, hogy a hatékony együttműködő rendszerekben rejlik az igazi érték. Napjainkban ugyan még nem beszélhetünk általános mesterséges intelligenciáról, de általános felhasználású AI-ról már igen, amelynek fejlődése eltér minden eddigi technológiai forradalomtól: most óriási mennyiségű megoldás keresi a problémákat, és nem fordítva történik, vagyis nem csak egyedi problémákra keresünk egyedi megoldást, hanem megoldások széles eszköztára áll rendelkezésre ma még akár fel sem tárt problémák kezelésére.