„A 40-60 éves férfiak halálozási aránya Magyarországon a legrosszabb a világon. Az okok között első helyen találjuk a szív- és érrendszeri betegségeket, amelyek évente akár tízezer ember halálát is okozhatják. Ezen a szomorú statisztikán megfelelő megelőző vizsgálatokkal nagy mértékben lehetne javítani – többek között erre a problémára kínál megoldást a SzívLeső” – mondta el a berendezés kifejlesztésében mindvégig közreműködő Dr. Khoór Sándor Ph.D. kardiológus, a budapesti Szt. István kórház osztályvezető főorvosa.
A SzívLeső tehát rengeteg időt és fáradságot takarít meg páciensnek és doktornak egyaránt. Ráadásul a rendszer használata nagyságrendekkel olcsóbb is, mint a hagyományos EKG berendezéseké, ezért a jelenleginél jóval több beteg részesülhet a létfontosságú vizsgálatban. Mindezen túl, mivel az adatok gyakorlatilag tetszőleges hosszúságú vizsgálatból származnak, statisztikailag megbízhatóbb információt nyújtanak a valós állapotról, ezért a berendezés megjelenése orvosi szempontból is jelentős előrelépést jelent a megelőzés, illetve a pontos diagnózis felállítása terén.
A páciens szívjeleit mérő és feldolgozó berendezés jeleit egy GSM mobiltelefon nagy sebességű GPRS kapcsolaton keresztül továbbítja egy internetes szerverre, ahonnan az adatok a világ bármely pontjáról lekérhetőek és elemezhetők. A fejlesztők sikeres munkáját dicséri, hogy a SzívLeső jelenleg az európai szabvány szerinti elismerés végső fázisában jár, és hamarosan megkezdődhet gyakorlati alkalmazása az egészségügyben. A nemzetközileg is komoly szakmai elismerést kiváltott berendezést a május 13-15. között megrendezésre kerülő Hungelektro informatikai kiállításon, a Pannon GSM standján mutatják be a fejlesztők több más, hasonlóan jelentős ipari alkalmazással egyetemben.