Drótnélküli veszélyek és guruló hackerek

A különböző vezeték nélküli adatátviteli és hálózati megoldások ma már nagyon olcsóak és elterjedtek, ezért veszélyeket is rejtenek magukban. Előfordulhat, hogy az informatikai vezetés tudta nélkül, egy kisebb területi vezető engedélye alapján vagy magánúton beszerezve, alkalmazottak vezeték nélkülivé „varázsolják” meglévő céges hozzáférésüket. Ezek a jelek azután az iroda és az épület falán keresztül illetékteleneknek szolgáltatják ki a cég belső rendszerét.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Így azután hiába költöttek akár több millió forintot tűzfalakra, vírusvédelmi rendszerekre és egyéb, hálózati biztonságot szolgáló eszközökre, jön egy adminisztrátor és merő naivitásból, egy néhány ezer forintos eszközzel „meglékeli” a rendszert. Ezek az eszközök ugyanis alapbeállításaikat tekintve mindent átengednek, azonosítás, vagy bármilyen védelem nélkül. Ráadásul az ilyen, „suttyomban” beüzemelt eszközöket az átlag rendszergazda is nehezen ismeri fel, mert funkcióikat tekintve azonosak a hagyományos hálókártyákkal. Az ICON több ügyfele is kérte, hogy legyen segítségére az ilyen és ehhez hasonló gyenge pontok felderítésében és védelmében; az igény rövidesen olyannyira megnőtt, hogy a cég az ilyen gondok megoldását felvette szolgáltatási palettájára. A vezeték nélküli rendszerek biztonsága ugyanis számos módon szavatolható, mint ahogy a felderítésükre is megvan a technika.

A vezeték nélküli adattovábbítás felfedezésére mindkét oldalról adott a lehetőség. A „drót” irányából, tehát a hálózaton belülről is érzékelhetők az ilyen rendszerek, valamint a „levegőből”, tehát a vezeték nélküli jelek bemérésével is. Mindkettő csak hozzáértés, és eszközpark kérdése. A veszély egyébként olyan jelentős, hogy az ilyen jellegű hackelésre külön kifejezés született az informatikai szlengben, a war driving. Olyan személyek, akik autójukkal furikázva megfelelő jeleket keresnek irodák vagy más épületek közelében, és ezekre egy laptoppal csatlakozva valamilyen nem kívánt adatforgalmat bonyolítanak le. Az ICON új szolgáltatása igyekszik megakadályozni, illetve megszűntetni az ilyen visszaéléseket: felderíti és megszűnteti az adott hálózaton minden olyan pontot, rést, gyenge láncszemet, amely lehetőséget ad(hat) a nem kívánt adatforgalomra. Ez azonban nem csak ismeretlen, vezeték nélküli hozzáférés lehet (WiFi), hanem dial-up kapcsolat, banki interface vagy bármi, ami nincs kellően védve és titkosítva, és így adatszivárgást okozhat.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo