CA alkalmazások nyílt forráskóddal

A Computer Associates (CA) megállapodást írt alá a JBoss és a Zope nyílt forráskódot alkalmazó fejlesztő cégekkel, így a közeljövőben elérhetőek lesznek a nyílt forráskódot alkalmazó Ingres Enterprise Relational Database és a Kernel Generalized Event Management (KGEM), valamint a BrightStor Document Manager alkalmazások.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A Computer Associates a elsők között tett jelentős lépéseket abba az irányba, hogy a nyílt forráskódú technológia előnyeit eredményesen társítsa a már meglévő és sikeres alkalmazásokkal, majd ezeket a piaci felhasználók számára is gyorsan elérhetővé tegye. A CA új stratégiájának köszönhetően a kisebb vállalatok is nagyvállalati szintű, skálázható és megbízható megoldásokat futtathatnak Linux, Apache vagy akár Tomcat platformon. A CA az elmúlt időszakban egyre szorosabb kapcsolatokat épített ki a nyílt forráskódot fejlesztő közösségekkel: a nyílt forráskódú közösség közreműködőjeként és tanácsadójaként közösen fejleszt, hirdeti és támogatja a már meglévő, illetve az új nyílt forráskódú projekteket. A CA adaptálta például az Open Innovation Model-t, amely aktív használati megosztást, használatot és támogatási szolgáltatást nyújt az újító szerveződéseknek.

A CA és a JBoss közösen tervezi a Java-platformon futó szerverek nagy teljesítményű háttértárolási rendszerét. Ez a megoldás ötvözi a JBoss Application Server-t, a JBoss Hibernate objektum-alapú kereső szolgáltatást és a CA Ingres adatbázist. A CA és a Zope pedig olyan nyílt forráskódú tartalommenedzselő megoldás kifejlesztésére kötött megállapodást, amely egyesíti a Zope díjnyertes nyílt forráskódú tartalommenedzselő platformját a CA Ingres adatbázisával. Így végül olyan rendszer jön létre, amely igen jó teljesítmény-, adatfolytonossági- és kezelhetőségi paraméterek mellett integrálható a már meglévő nagyvállalati felügyeleti rendszerekbe is.

A CA által kifejlesztett, nemrégiben bemutatott KGEM kernellel a korábban nem használt alkalmazások szabványosan működnek majd Linux alatt. Az interfészek így beépíthetők és társíthatók lesznek valamennyi Linux alkalmazáshoz. Létrejött az iparág első olyan menedzsment technológiája, amely az Ingres sebességét, a Java és a Python erejét, a Linux minőségét egyszerre képes nyújtani – ezzel pedig hozzájárul a Linux alapú felügyeleti rendszerek terjedéséhez. A közeljövőben a következő szabad forráskóddal rendelkező CA alkalmazásokhoz juthatunk hozzá: BrightStor Document Manager, a BrightStor tároló család legújabb tagja; valamint a Linux platformon futó, nyílt forráskódú Ingres Enterprise Relational Database (Ingres), amely támogatja az Oracle Cluster File System (OCFS) for Linux Cluster Support és az IBM’s Distributed Lock Manager (OpenDLM)-t. Az új klaszter kedvező áron kínál fel egy skálázható és megbízható platformot, amely egyre több kis- és középvállalat számára nyújthat alternatívát. Az Ingres nyílt forráskódú változata a Zope RDBMS Persistence Engine segítségével működik majd.

Véleményvezér

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény

Három és félszeres gázárral riogat a fideszes intézmény 

A Fidesz állandóan riogat, migránsokkal, háborúval, Sorossal, most meg a gázárral.
Főhet szegény Orbán Viktor feje

Főhet szegény Orbán Viktor feje 

Ez ám a meglepetés, mégiscsak Putyin a háborúpárti.
Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo