A toplista reagál a Time magazin tavalyi eredményére, amikor a jól ismert magazin az inkább csak nagy marketing erővel bíró választásán, az Év emberének "minket" az átlag internetezőt választotta. S bár, a szerkesztők szimpátiájukat fejezték ki mindenki iránt, aki aktívan tevékenykedik a világhálón. A szerkesztők úgy vélik, az internet igazán fontos emberei azok, akik megteremtették, megteremtik a lehetőséget arra, hogy százmilliók élhessenek a web segítségével. Ráadásul Bill Gates nélkül, őt ugyanis nem tartották elég fontosnak a listára tenni. A teljes lista itt olvasható.
1. Eric Schmidt, Larry Page, Sergey Brin és a Google
Némiképp komikus, hogy a győztes személy egyből három. Ám a Google, az alapítók Sergey Brin és Larry Page kis internet projektje Stanfordból, mára a web világ legirigyeltebb vállalkozásává nőtte ki magát. A csapat harmadik tagja Schmidt a Novellt hagyta maga mögött, csak, hogy csatlakozzon a Google-hoz, ahol igen hamar elnök-vezérré avanzsált. A hihetetlen ütemben fejlődő cég mára az online reklámozásban lévő potenciákat kiaknázva addig erősödött, hogy tavaly felvásárolta a YouTube-ot, mely lépése már-már a Web egyeduralmát jelenti.
2. Steve Jobs, az "Apple maga"
Steve Jobs közel olyan karizmatikus figura az IT-piacon, mint Gates és már túlzásnak tűnik minden egyes Apple termék hatalmas csinnadrattával történő bevezetése, nehéz figyelmen kívül hagyni egy olyan hatalmasságot, aki a DRM (Digital Rights Management) révén képes megszabni, hogyan használhatjuk termékeinket. Ő volt, aki meghonosította a legális zeneletöltést, a TV és mozi fájlok internetes kezelését is. Legújabb csodájával az iPhone-nal pedig, popularizálni fogja az Internet használatot mobiltelefonokon is.
3. Bram Cohen, a BitTorrent társalapítója
A klasszikus fájlcserélők mint a KaZa-k vagy az eDonkey-k kora mára a múlté. A jövőt most a BitTorrent diktálja. A 2001 óta létező szájt népszerűségét annak köszönhette, hogy feltalálói megoldották, hogyan oszthatók meg az olyan nagyméretű adatállományok is, mint egy mozifilm. A rendszer népszerűségének még az sem tudott ártani, amikor az Amerikai Mozgókép Szövetség letiltatta róla minden jogvédett tulajdonát. Történt, hogy a Bittorrent inkább szövetkezett azokkal, akiket eddig illegálisan "kihasznált". Az újonnan létrehozott BitTorrent mára inkább egy online (fizetős!) kölcsönzőre hasonlít.
4. Mike Morhaim a Blizzard Entertainment elnöke
Az online játékok világában létezik a World of Warcraft és sokak meghatározása szerint minden egyéb. Közel 8 millió játékost maga mögött tudva, ez talán nem is túlzás. A Blizzard-nak pedig, ez cirka 1,5 milliárd dollárt jelent évente. Kijelenthető mindenesetre, hogy az egész második-világ játékőrület, beleértve a Second Life-ot is hálás lehet Mike Morhaime-nek.
5. Jimmy Wales, a Wikipedia megalapítója
Sok internetező egyben az első és az utolsó állomásnak tartja az internetes enciklopédiát, a Wikipediát, amikor keres valamit a neten. A felhasználók által kreált oldal mára annyira megbízhatóvá vált, hogy a Nature magazin úgy tekint rá, mint amely pontosságában "megközelíti az Encyclopaedia Britannica-t". 2004 óta több mint 100 amerikai per információforrásaként idézték; népszerűsége azonban a spammelők céltáblájává is változtatta. Olyannyira, hogy a Wikipedia meggátolta egész Katart attól, hogy hozzáírhasson az enciklopédiához. Úgy tűnik azonban, hogy Wales-nek a Wikipedia csak a kezdet. Nemrégiben piacra dobta saját keresőprogramját, a WikiSeek-et, amely csak olyan oldalakban keres, amelyekben említve van a Wikipedia.#page#
6. John Doerr, kockázati tőkebefektető, Kleiner, Perkins, Caulfield & Byers
Az Intel korábbi kereskedelmi alkalmazottja 27 éve a Szilikon-völgy egyik legjelentősebb kockázati-befektetője. Befektetője volt a technológiai ipar olyan nagyágyúinak, mint a Sun Microsystems, az Amazon.com vagy a Google. A lista 24. helyezettje, Jeff Bezos egyszer úgy jellemezte John Doerr-t, mint az internet gravitációjának közepe. John Doerr tőkéjét olyan politikai kezdeményezései támogatására is használja Kaliforniában, mint az alternatív energia vagy az őssejtkutatás.
7. Craig Newmark, alapító, Craigslist
Weboldalán nincs reklám, csekély díjat kér a honlap látogatóinak kis részétől, ".org" domain-t birtokol és 23 alkalmazottja van. Szerény kinézete ellenére, a Craiglist 14,1 millió látogatót vonzott tavaly decemberben. Az oldal hamar függővé tett olyan felhasználókat, akik gyakran frissítik személyes tartalmaikat. Még jelentősebb eredménye, hogy bizony hirdetési szegmensben elhódította a hirdetőket a hagyományos médiától. A San Francisco-i Öbölben évi 65 millió dollár bevételre tesz szert a "munkaerőt keresek" típusú hirdetésekből.
8. Peter Levinsohn elnök, Fox Interactive Media
A Rupert Murdoch News Corporation-ja által birtokolt Fox Interactive Media a internet egyik legjelentősebb médiavállalkozása, 13 jelentős weboldal tulajdnosa. Portfoliójában a MySpace közösségi weboldal és a Foxnews hírportál is szerepel. Ráadásul a cégnek nagyjából kétmilliárd dollárnyi tőkéje van további cégfelvásárlások finanszírozására.
9, Marissa Mayer alenlök, Google
A Google termékfelelőse a cég olyan termékeit felügyeli, mint a műholdas-térkép Google Map, a Google Desktop alkalmazás és a Google Base e-kereskedelmi platform. A Google First lady-je 1999-ben mint a cég első női alkalmazottja csarlakozott a csapathoz és a Google minimalista kinézetén dolgozott.
10. Chad Hurley és Steve Chen, alapítók, YouTube
Dacára annak, hogy a Google megvette a vállalkozást, úgy tűnik, még mindig Chad Hurley vezérigazgató és Steve Chen műszaki igazgató mozgatja a szálakat. A YouTube, az internet videó-császára azt ígérte, hogy fizet a videókért a felhasználóknak és már számos nagy média-társasággal (mint az MTV, a NBC vagy a Warner Music) írt alá megállapodást.