Számos termék pedig egyáltalán nem is kapható Kelet-Európában. Itt említhetnénk speciális szakkönyveket, CD-ket vagy amerikai autókhoz való alkatrészeket. Márpedig a gazdasági mechanizmusok törvényszerűségei szerint, ha valamire kereslet van, azt előbb-utóbbi kínálat követi. Ráadásul a nagy gazdasági világszervezetek kimondott célja is a szabad kereskedelem megteremtése és a piaci egyensúly biztosítása – mégha sokan ezt vitatják is.
Az árkülönbségek mögött egyrészet a nagyobb multinacionális vállalatok piaci stratégiái húzódnak meg. Amíg bizonyos piacokon egy-egy termék hiánypótlónak számít, magasabb árat lehet elkérni érte, mint egy fejlettebb gazdaságú országban, ahol már komoly verseny van a piacon. Így fordulhatott elő, hogy a tőlünk keletre drágábban voltak a mobiltelefonok hosszú ideig, mint nálunk, miközben tőlünk nyugatra már feleannyiért is kínáltak új készülékeket.
Ugyanígy gazdaságpolitika is jelentős szereppel bír. Ahogy minden ország védeni igyekszik saját gazdaságát, ez eltérő vám és egyéb pótlékszabályozáshoz, ezáltal jelentős árkülönbséghez vezethet. Az EU-val kötött és már régóta élő gazdasági szabályozás ezeket az árkülönbségek nagy részét lebontotta, de az USA-val szemben változatlanul hagyta.
A fentiek mellett a garanciális ellátás is fontos szempont: egyes termékek (műszaki cikkek, cipők, stb.) csak úgy hozhatók forgalomba, ha arra a forgalmazó garanciát is vállal. Ehhez pedig telephely, háttérközpont kell, melyek kiépítése óriási költségekkel jár, s nem biztos, hogy rövidtávon megtérül.
Hosszú távon az uniós gazdasági integráció és a szabadkereskedelmi megállapodások árkiegyenlítő hatása erősebben érvényesülhet, de az USÁ-val való internetes kereskedelem még csak távoli jövő. Egyelőre néhány hazai, de amerikai raktárhelyiséget is fenntartó internetes cég tud segítséget nyújtani a tengeren túli vásárlásokban: az InternetVilag.hu például saját nebraskai telephelyéről bizonyos esetekben kedvezményesebben haza tudja szállítani az amerikai kereskedőtől vásárolt árut, mint ha mi magunk tennénk közvetlen megrendelést.
Amerikai internetes kereskedők árui Európában
Néha meglepő árkülönbségek tapasztalhatók bizonyos termékek esetében az Egyesült Államokban és Európában. Például egy Panasonic SVSD50 MP3 lejátszó nálunk 52 000 forintba kerül, addig ugyanez a tengerentúlon már $128.50 (a Digital Electronics Center oldal árai alapján), azaz szállítással együtt is csak kb. 30.000 Ft.
Véleményvezér

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.

Meglepetés, lengyelek vették meg a britek egyik legnagyobb csomagküldő cégét
Terjeszkedik a lengyel gazdaság.

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak
Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia
Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak
Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.

Szijjártó Péter nagyon megdicsérte magát az USA vámok felfüggesztése kapcsán, bár semmi köze nem volt hozzá
Szijjártó Péter rettenetesen büszke önmagára.