A Microsoft 160 milliárdos kártérítést fizet

A szoftveróriás megállapodott az IBM-mel, hogy 775 millió dollárt fizet neki a kilencvenes évek elején történt diszkriminatív gyakorlata miatt. A Sun-nak tavaly 2 milliárdot fizetett.

A Microsoft elleni igazságügy minisztériumi vizsgálat bebizonyította, hogy a szoftvergyártó a kilencvenes évek elején visszaélt az operációs rendszerek területén bírt erőfölényével, a monopolhelyzetét pedig diszkriminatív árképzéssel és számára előnyös (a számítógépgyártók számára pedig előnytelen) feltételek megkötésével tartotta fennt.

A túlságosan magas árért most kártérítést fizet a Microsoft. Az IGM 775 millió dollárt, azaz közel 160 milliárd forintot kap, ráadásul a szoftvercég 75 milliós hitelkeretet is nyit az IBM számára szoftvereinek vásárlására.

Tavaly a Microsoft 2 milliárd dollárt fizetett ugyanezen az okok miatt a szintén számítógépgyártó Sun Microsystemnek. A BBC-nek tudósítása szerint a Microsoft vezető jogtanácsosa és alelnöke, Brad Smith sajttótájékoztatójén azt nyilatkozta, hogy az antitröszt-perek és a kártérítés ügye után a Microsoft és az IBM továbbléphet jobb és termékek és szolgáltatások irányába.

2004-ben az Európai Bizottság 597 millió dollárra (123 milliárd forintra) büntette a Microsoftot, mert az nem engedte más gyártóknak, hogy beépíthessék saját médialejátzsójukat az XP opercáiós rendszerbe. Ezután a Microsoft "XP N" kiadásként olyan szoftvert dobott a piacra, amely nem tartalmazta a Windows Media Playert.


forrás: Microsoft

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo