Vidéken venne ingatlant? Van egy rossz hírünk

Követi a fővárosi drágulási ütemet a vidéki lakáspiac: éves szinten majdhogynem a budapestivel megegyező mértékben emelkedtek a négyzetméterárak, különbség legfeljebb a lakástípusok között mutatkozik – ismertette az Otthon Centrum (OC) harmadik negyedéves összegzését Kosztolánczy György vezérigazgató.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nagyszabású konferenciát rendez november 21-én
a Klasszis Média Budapesten.
Nyugdíjszerviz Lakhatás 2024 – A nyugdíjmegtakarítások jövője
Jöjjön el és hallgassa meg a téma legjobb szakértőit, a Piac és Profit Nyugdíjszerviz podcastjának állandó résztvevőit, valamint a szektort ismerő elemzőket.
Részletek és jelentkezés >>>

Az év első kilenc hónapjában a fővárosihoz nagyon hasonló ingatlanpiaci árdinamikát mért a vidéki nagyvárosokban az OC – kommentálta a cég legfrissebb felmérésének eredményét Kosztolánczy György. A vezérigazgató megerősítette, éves viszonylatban a vidéki ingatlanpiac is drágult: a téglalakások átlagos négyzetméterára kereken 600 ezer forint volt, míg a panelekért 570, a házak esetében 492 ezer forintot fizettek a vevők a hálózat közreműködésével értékesített ingatlanok esetében. Az ár mindegyik ingatlantípusnál magasabb a tavalyi év azonos időszakában mértnél: a legkisebb mértékben, 7,5 százalékkal a téglalakások ára emelkedett, míg a házak 9,3, a panellakások pedig 13,6 százalékkal drágultak egy év alatt. Ezek az értékek csaknem megegyeznek a fővárosi adatokkal – szögezte le a szakember, miután Budapesten a téglalakás és a panel 9, a családi ház árszintje 13,5 százalékkal nőtt az elmúlt időszakban.

Drágul a vidék is
Drágul a vidék is
Fotó: Depositphotos

A használt ingatlantípusok között továbbra is a téglalakások fajlagos ára a legmagasabb, miután a 25 megyei jogú városban átlagosan 600 ezer forintot ért egy négyzetméter ebben az évben. Az Otthon Centrum által közvetített tranzakciók ár szerinti rangsorában ezúttal Veszprém került az élre, 850 ezer forintos átlagos négyzetméterárral, amelyet Debrecen 835 ezer forinttal követ. Sopron 742 ezer forintos átlagos négyzetméterárral végzett a rangsor harmadik helyén. Ezután a régióközpontok következnek: Szeged 700 ezer, Győr 685 ezer, Székesfehérvár 621 ezer forintos, fajlagos átlagárral. A nagyobb városok közül Miskolc jelent kivételt, ahol 368 ezer forint a fajlagos átlagár. A kisebb városok többségében 350-550 ezer forint között alakult a négyzetméterár átlaga. A legolcsóbb Hódmezővásárhely, 325 ezer forinttal.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo