B-terv a támogatáspolitikában
A foglalkoztatás növelésére, az oktatásra és az egészségügyre helyezné a hangsúlyt az alternatív Új Magyarország-program. A Népszabadság információi szerint, a szocialisták választási programjának alapját szolgáló uniós forráselosztás B változata szerint 800 milliárd forintot csoportosítanak át. Az új tervben, a közlekedés és a vállalkozói támogatások már nem kapnának olyan kiugró szerepet, mint a mostaniban. A jelenleg futó verzióban az uniós fejlesztések közel a felét kapná ez a két ágazat. A B változat ezt jelentősen csökkenti: a teljes keretnek csupán a harmadát ítélné ide.
Ingatlan adó 2008-tól?
Noha konkrétumokra a koalíciós pártok ígéretei szerint csak május végén derül fény az iparűzési adót felváltó helyi adóztatással kapcsolatban, Veres János pénzügyminiszter a Friedrich Ebert Alapítvány szakmai tanácskozásán az ingatlanadóztatás ötletét vetette fel a 2008. január 1-jével megszűnő iparűzési adó reális alternatívájaként - olvasható a Napi Gazdaságban. Ma az önkormányzatok csaknem fele alkalmazza az ingatlanra kivethető építmény- és telekadót, de jórészt a nem lakáscélú ingatlanok, azaz üdülők, garázsok, raktárak, üzletek, irodák vagy műhelyek esetében
Túl kedvező az intervenciós rendszer
Túlságosan vonzó a ma működő uniós intervenciós rendszer, ezért azon változtatni kell - jelentette ki a Világgazdaságnak adott interjújában Mariann Fischer Boel agrárbiztos. Ugyanakkor hozzátette: egyelőre sem a reform mikéntje, sem időzítése nem eldöntött. Az agrárbiztos most csak a bioetanol-gyártást nevezte meg lehetőségként a ma már több mint hétmillió tonnára rúgó magyar árukészlet érdemi csökkentésére, azonban szakértők szerint elképzelhető, hogy az Unió kivonja a takarmánykukoricát majd az intervenciós árukörből.
Lesz gázáremelés
Visszaüt a struccpolitika, már ami az indokolt földgázáremelések elhalasztását illeti.Várhatóan már júliustól rendezni kell a tarifákat, ami vagy egyszeri, vagy több lépcsőben végrehajtandó, köbméterenként 20-25 forintos lakossági áremelésben ölthet testet - írja a Magyar Hírlap. A világpiaci árak mozgásához képest, Magyarországon kilenc hónapos késéssel drágul a földgáz. Míg Európában eközben a tavalyi árhullámot követve szinte mindenütt a magyarországinál magasabb, tíz és ötven százalék közötti áremeléseket hajtottak végre, nálunk eddig csak a nagyfogyasztókat érintette a nagymértékű drágulás.