Védett nők
A francia vállalatok mostantól számított 5 éven belül kötelesek felügyelő bizottságaikban biztosítani, hogy a nők minimális létszáma elérje a teljes létszám 20 százalékát - döntött a francia parlament február 23-án. Több más női vezető mellett Aude de Thuin, a Women's Forum megalapítója örül az új törvénynek, még ha nem is pártolja az ilyen típusú kvóták bevezetését. Szerinte több olyan francia nagyvállalat létezik, ahol a nők nem kapnak esélyt a magasabb pozíciók betöltésére. Az új törvény megfogalmazásában, a szóban forgó testületekben az egyneműek létszáma nem haladhatja meg a 80 százalékot - jelent meg a Le Figaro-ban.
Jöhet a marha
Feloldhatja az Unió a 10 éve érvénybe lépett brit marha-export tilalmat, miután a Bizottság javasolta a korlátozások beszűntetését. A javaslatot az unió Élelmiszeri és Állategészségügyi Irodája (FVO) alátámasztotta, azonban az Európai Parlament még megvétózhatja az elkövetkező egy hónapban. Ha minden rendben alakul, a marha-export áprilisban vagy májusban indulhat újra - írja az Euractiv.com. A tilalmat annak idején a kerge marha kór megfékezésre vezették be.
Új milliomos lista
Összeállította 2006-os listáját a Forbes magazin a világ leggazdagabb hírességeiről és üzletembereiről. A lista élét továbbra is Bill Gates vezeti a maga 50 milliárd dollárra becsülhető vagyonával, és az első 25 helyezett is többségben amerikai. A Microsoft vezérigazgatóját Warren Buffet, befektetési szakember és Carlos Slim Helu, mexikói telekommunikációs guru követik a listán. A világ leggazdagabb nője a francia Liliane Bettencourt, a L'Oréal-t megalapító Eugene Schueller lánya. Vagyona 16 milliárd dollár.
Visszatérünk a halászatra
A Bizottság segélyeket folyósítana az uniós halászati iparnak, ugyanis az üzemanyagárak növekedése és a kifogott halak mennyiségének csökkenése nehéz helyzet elé állította az iparágban dolgozókat - állítja az Eubusiness.com. Joe Borg, a halászatért felelős uniós biztos megfogalmazásában "segélyt kell biztosítani azoknak, akiknek szüksége van rá, azonban nem szabad túllépni a gazdasági racionalitás kereteit". A fentiekhez hozzátette: "a segélyek nem áshatják alá a fenntartható ágazati fejlődés elérésére tett erőfeszítéseket".