Van, aki 50 millió dollárt fizet

Az erdőket nem adja az agrártárca, legdrágábbb futbal-VB keződik, hétmillió tonna gabona iraki olajért cserébe, Kóka és Hernádi Iránban tárgyal egy gázvezetékről.

A környezetvédelem agrárügy

Gráf József megbízott agrárminiszter szerdai parlamenti meghallgatásán beszámolt arról, hogy eldőlt az erdők sorsa: maradnak az agrártárcánál. A Népszabadság információi szerint, a tárcák hatásköreinek felosztásakor a zöldlobbinak sikerült elérnie, hogy a T/57 számmal jelzett törvényjavaslatban még a környezetvédelmi tárcánál szerepelt az erdők felügyelete. A képviselők azonban már a T/57 módosított változatának számító, T/61-es számú javaslat megszavazásával arról döntöttek: nem változik semmi, az erdőgazdálkodás marad az FVM-nél. Csütörtökön a Parlament elé vonult több természetvédő szervezet, hogy tiltakozzanak az intézkedés ellen.

Luxus-VB mától

Ma elkezdődik a futballtörténelem legnagyobb és legdrágább világbajnoksága. Az előkészületeket figyelve megállapítható, hogy az olimpia mellett a legnézettebb sporteseményen nem a labdarúgás, sokkal inkább a kiemelt szponzorok, egyéb támogatók és televíziótársaságok diktálnak. A labdarúgó-világbajnokság kapcsán hatalmas összegek cserélnek gazdát, a rendezők például 3 milliárd eurót költöttek fejlesztésekre, míg az angol bukmékerek egymilliárd font fölötti forgalmat remélnek a sporteseménytől. A FIFA a 21 hivatalos szponzortól több mint 800 millió dollárt sarcolt ki. A Napi Gazdaság úgy tudja, hogy voltak olyan vállalatok, amelyek a stadionokon belüli reklámlehetőségekért 45-50 millió dollárt fizettek.

Magyar-iraki barter-megállapodás

Nyersolajjal fizetne magyar gabonáért az iraki kormány. A Magyar Hírlap értesülése szerint már alá is írták azt a szerződést, amelynek értelmében évi négymillió tonna búzát és hárommillió tonna kukoricát vásárolna az arab ország a magyar piacról. A kontraktust az iraki állam résztulajdonában levő IIG Holding kötötte egy magyar magánszeméllyel. A gabona-olaj barterüzletben a magyar állam semmiféle formában nem érintett. Bár a raktárakban az elmúlt évek jó termésének köszönhetően nyolcmillió tonnás gabonakészlet halmozódott fel, ám az agrártárca nem árusíthatja ki, mivel intervenciós készletnek számít, és ezért az Európai Unió tenderén értékesíti.

Gáz Irántól

Bécsben, június 25-én tárgyalnak a Nabucco gázvezetékprojekt érintettjei, magyar részről Kóka János gazdasági és közlekedési miniszter, valamint Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója - értesült a Világgazdaság.

Várhatóan az iráni és esetleg közép-ázsiai gáz európai importjára létrejött, de sok éve húzódó projekt beindításáról vagy annak előkészületeiről állapodnak meg a cső nyomvonalán fekvő országok olajvállalatai: a Mol mellett az osztrák OMV Erdgas, a bolgár Bulgargas, a román Transgaz és a török Botas. Nemrég Ukrajna is jelezte, hogy beszállna a társulásba, Törökország viszont tiltakozott az újak befogadása ellen.

Véleményvezér

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat

A kárpátaljai templom elleni támadás mögött az orosz titkosszolgálat is állhat 

Gyanús körülmények a kárpátaljai templom felgyújtási kísérlete körül.
Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak

Ursula elküldte a selyemzsinórt Orbán Viktornak 

Az orbáni hintapolitikát megelégelték az európai nagyhatalmak.
Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését

Orbán Viktor megírná Brüsszel helyett az unió költségvetését 

Drukkolunk Orbán Viktornak, hogy jobb költségvetést írjon Brüsszelnél.
Befellegzett a visegrádi négyeknek

Befellegzett a visegrádi négyeknek 

Mélyponton a magyar-lengyel kapcsolatok.
Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét

Hamar kitiltották a Harcosok Klubjából a könyvelők alelnökét 

Nem kívánatos a könyvelő a Harcosok Klubjában.
Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő

Arcul köpte az örményeket egy fideszes országgyűlési képviselő 

Oksabb lett volna, ha Hoppál Péter csendben marad.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo